امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تلاش های دولت در آخرین سال فعالیتش زیر ذره بین «ایران امروز»

مشاهده ۹۲
۱۳۹۹/۰۷/۲۱- ۱۳:۲۴
برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) شبکه پرس تی وی به بررسی وضعیت دولت حسن روحانی در سال پایانی فعالیت آن و تلاش های صورت گرفته در مسیر حل مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی کشور می‌ پردازد. .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی با اشاره به نظر برخی کارشناسان مبنی بر ناتوانی دولت در حل مشکلات گسترده به ویژه مشکلات اقتصادی، وضعیت دولت روحانی در آخرین سال فعالیتش و اشاره به معرفی تحریم ها را به عنوان مقصر اصلی در مشکلات ایجاد شده از سوی دولت بررسی می‌کند.
این برنامه با مروری بر تاریخچه تحریم های شدید آمریکا علیه ایران از ابتدای تاسیس جمهوری اسلامی ایران، به کاهش درآمدهای دولت در سال های گذشته به دلیل تحریم ها، تلاش های دولت برای هدایت سرمایه‌ ها به سمت تولید، میزان انتفاع کسب و کارهای غیرمولد از تصمیم های وزراتخانه‌ ها، اقدامات دولت برای کاهش اتکای بودجه سالانه به صادرات نفتی و میزان ضررهای دولت های یازدهم و دوازدهم از اعتماد به آمریکایی‌ ها و راه حل خروج از آن نیز نگاهی خواهد داشت.
تاکید اقتصاددانان بر توجه ویژه به توان داخلی صنایع، کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان برای کاهش اتکا به خارج از کشور و راهکارهای احتمالی برای مهار تورم و مشکلات موجود برای اجرای آن‌ها از دیگر محورهای بررسی این برنامه به شمار می آیند.
برنامه«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت یک بامداد چهارشنبه 23 مهر از شبکه پرس تی وی پخش می‌ شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات 6، 13 و 18 و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات 8 و 21 و جمعه ساعت 17 روی آنتن می رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما