امروز چهارشنبه  ۵ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تاثیر آلاینده های کربنی بر اقتصاد جهان از منظر هیسپان تی وی

مشاهده ۷۱
۱۳۹۹/۰۸/۰۳- ۱۳:۲۴
برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Brecha Económica) شبکه هیسپان تی وی، به بحث و بررسی درزمینه میزان انتشار گازهای آلاینده ای همچون دی اکسید کربن، به همت کشورهای مختلف جهان می‌ پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این برنامه که هر هفته به یکی از موضوعات مهم اقتصادی در جهان اختصاص دارد، با اشاره به افزایش 60 درصدی میزان انتشار گاز دی اکسید کربن در 25 سال اخیر به بررسی سهم سه برابری کشورها و افراد ثروتمند در این زمینه که تنها یک درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، پرداخته می‌شود.
این برنامه ضمن مروری بر اقدامات صورت گرفته یا در دست اقدام در سطح جهان برای مقابله با انتشار بی رویه گاز دی اکسید کربن، نقش وسایل حمل و نقل زمینی و هوایی در انتشار گاز دی اکسید کربن به جو را  بررسی می‌کند و به واکاوی راهکارهایی که در زمینه حمل و نقل برای رفع این معضل اندیشیده شده است، می‌پردازد. بحران رو به وخامت تغییرات اقلیمی در جهان، فجایع طبیعی ناشی از تغییرات اقلیلی در بخش های مختلف جهان در سال های اخیر و تاثیر همه گیری ویروس کرونا در انتشار گازهای آلاینده به جو نیز از مباحث دیگر این برنامه به شمار می آیند.
برنامه «شکاف اقتصادی» با اجرای مهدیه اسماعیل پور، کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبانگردانی متن آیتم های تصویری و اجرای مجری اسپانیایی زبان بازسازی و پخش می‌ شود.
این برنامه روزهای دوشنبه ساعت 5:30 به وقت تهران پخش می‌ شود و تکرار آن همان روز ساعات 10:30 ،14، 19:30 و روز سه شنبه ساعت3:30، 13و 17:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌ رود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما