امروز دوشنبه  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

صید «ترال» از شایعه تا واقعیت

مشاهده ۱۰۳
۱۳۹۹/۰۸/۰۵- ۱۵:۰۵
مستند «ترال» درباره صید به شیوه ترال در خلیج فارس، دوشنبه پنجم آبان از شبکه افق روی آنتن می رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صید ترال یکی از روش‌ های منسوخ شده در دنیاست که از حدود 20 سال قبل ممنوع شده ولی این شیوه در خلیج فارس هنوز هم استفاده می‌شود، آن هم توسط کشتی‌ های چینی. در این روش که برای محیط زیست خطرآفرین است، ماهیان زیادی صید می‌ شوند و به این ترتیب کار صیادان بومی‌ با مشکل مواجه می‌ شود.
مستند «ترال» تلاش می‌ کند با اتکا بر اسناد رسمی سازمان شیلات و همچنین با کمک گرفتن از تصاویر مربوط به صید ماهیان «ترال» توسط کشتی‌ های به ‌اصطلاح چینی، اصل ماجرا و عوامل پشت‌ پرده آن را برای مخاطب روشن بسازد و از سوی دیگر در این مستند تلاش شده تبعات این اتفاق را از دیدگاه زیست‌محیطی مورد بررسی قرار دهد. یاسر شاه پیری تهیه کننده و حجت الله عدالت پناه کارگردان «ترال» هستند. این مستند دوشنبه پنجم آبان ساعت 22 و تکرار آن ساعت 15 روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.
«زندگی آن سوی دیوار» چگونه است؟
دختری نوجوان، عاشق کتاب و داستان بخصوص رمان است ولی با مشکلی در این زمینه مواجه شده است، پدر و مادر و حتی اولیای مدرسه، معتقد هستند این مسئله مانع آموزش صحیح او می‌ شود و به همین دلیل با این دختر مخالف هستند. مستند «زندگی آن سوی دیوار» درباره این دختر نوجوان و تلاش او برای جلب نظر خانواده و اولیای مدرسه است. او بالاخره موفق می‌ شود در زندگی تحصیلی، به سمت علاقه اصلی خود یعنی علوم انسانی برود. «زندگی آن سوی دیوار» دوشنبه 5 آبان ساعت 21 و تکرار آن ساعت 8 روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما