امروز سه شنبه  ۴ آذر ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

گرامیداشت هفته وحدت در شبکه سحر

مشاهده ۴۶۰
۱۳۹۹/۰۸/۰۶- ۱۵:۲۲
با فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت، کانال اردوی شبکه سحر به منظور تقویت اتحاد و همبستگی میان شیعه و سنی، ویژه برنامه‌ هایی در این خصوص تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه «وحدت مسلمین» (حبل متین) با محورهایی چون لزوم انسجام پیروان مذاهب اسلامی در مقابل گروه‌ های تروریست و اندیشه‌ های انحرافی، جنایت های صهیونیسم علیه مسلمانان جهان و تحولات کشورهای عربی با حضور کارشناسانی از جمله؛ عباس مهدی حسنی، علی عباس خان، عدیل اصغر کاظمی و غیره به بررسی و تبیین این موضوعات می‌پردازد.
پخش کلیپ، وله، کپشن‌ های مرتبط با موضوع برنامه و معرفی کتاب از بخش های دیگر این برنامه است. «وحدت مسلمین» به تهیه کنندگی محمدرضا سعیدی در هفت قسمت 30 دقیقه ای از 8 آبان هر روز ساعت 14 به وقت تهران پخش می‌شود.
«ندای وحدت» برنامه ارسالی از دفتر صداوسیما در اسلام آباد و مستند «پیامبر» با زبانگردانی محمدرضا رشیدی نیز از برنامه‌ های دیگری هستند که با معرفی زندگی و رسالت پیامبر (ص) از این شبکه پخش خواهند شد.
برنامه زنده «نسیم زندگی» با ساختاری ترکیبی، به تهیه کنندگی رضا داستانی و هادی جوشقانی و با اجرای مجریان ربیعه نقوی، حسن رضا و سیده کومل رضوی نیز با رویکردی اجتماعی در هفته وحدت هر روز ساعت 17 به مدت 50 دقیقه پخش می‌شود.
«زندگی سلام» نیز با حال و هوای هفته وحدت، برنامه ای شاد و مفرح را تقدیم ببنندگان می‌کند. این برنامه به تهیه کنندگی عاطفه خالدی و رضا الحسینی و با اجرای حسن زیدی، رباب منصوری، انمول فاطمه خان و محمد حسن خان به مدت یک هفته هر روز ساعت 6:30 به وقت تهران به مدت 50 دقیقه به طور زنده روی آنتن می رود.
برنامه‌ های سیاسی و گفت و گو محور «میزگرد سیاسی»، «زاویه نگاه» و «روی خط» نیز با رویکرد سیاسی وحدت پخش می‌شود. این برنامه‌ها با حضور کارشناسان برجسته شیعه و سنی و اساتید دانشگاه از کشورهای مختلف از جمله؛ علامه امین شهیدی (رئیس حزب امت واحد اسلامیه)، قاضی احمد نورانی (رهبر حزب علمای اهل سنت کراچی)، مفتی گلزار نعیمی (رئیس حوزه علمیه نعیمیه اهل سنت)، دکتر عطاءالرحمن (از علمای برجسته اهل سنت هند)، قاری عبدالرحمن نورزئی (امام جمعه شهر کویته پاکستان)، ثاقب اکبر (رئیس آکادمی البصیره و معاون دبیر کل شورای وحدت ملی پاکستان)، عرفان علی (روزنامه نگار برجسته کراچی)، شکیل شمسی (روزنامه نگار بر جسته هند)، عمر ریاض عباسی (استاد دانشگاه و فعال اجتماعی اهل سنت) به صورت ویژه درباره هفته وحدت بحث می‌کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما