امروز جمعه  ۸ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

دفاع تمام قد اقلیت های مذهبی در دوران دفاع مقدس به روایت «مهمات»

مشاهده ۲۲۲
۱۳۹۹/۰۸/۲۸- ۱۴:۲۲
مجموعه برنامه تلویزیونی «مهمات» این هفته نقش اقلیت های مذهبی در 8 سال دفاع مقدس را در قالب دو مستند جذاب به نمایش می گذارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اقلیت های دینی هم در حفظ و حراست دستاوردهای انقلاب اسلامی‌ کوشش کردند و با شروع جنگ تحمیلی اقلیت های دینی ایران (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان) برای مشارکت در جنگ و کمک به برادران مسلمان و پاسداری از استقلال کشور شتافتند.
مجموعه برنامه تلویزیونی «مهمات» در هفدهمین قسمت از این برنامه، به موضوع نقش اقلیت های مذهبی در جنگ اختصاص دارد. در این برنامه در قالب دو مستند، به معرفی برخی از این شهدا که آمارشان به 231 شهید و بیش از 800 جانباز می رسد، پرداخته شده است.
گفت و گو با سردار احمد کریمی از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و معرفی 10 روحانی شاخص دفاع مقدس از دیگر بخش های هفدهمین قسمت مجموعه تلویزیونی «مهمات» است که امروز چهارشنبه 28 آبان، ساعت 30 : 16، از شبکه یک پخش می‌ شود.
مجموعه برنامه «مهمات» به کارگردانی سید احمد موسویان و سید صادق شهربانویی سعی دارد با شیوه ای نو و نگاهی تحلیلی دفاع مقدس مردم ایران را از جنبه‌ های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نسل چهارم انقلاب معرفی کند.
این برنامه که با اجرای آقایان صمدی، زین العابدین، تقی پور، شهبازی و سید هادی موسوی تقدیم بینندگان می‌ شود دارای بخش های متعددی است که بررسی عملیات های مهم، روایت مهمان، معرفی، شهدای خاص، پدیدار شناسی فرهنگی، قصه خوانی، ناشنیده‌ ها، تصاویری از پشت جبهه و تاپ 10 از جمله این بخش ها است.
مجموعه برنامه «مهمات» کاری از گروه تلویزیونی بسیج صداوسیماست که به تهیه کنندگی سید احمد موسویان در 26 قسمت 55 دقیقه ای ساخته شده است و چهارشنبه‌ ها ساعت 45 : 17 از شبکه یک پخش می‌ شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما