امروز پنج شنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

قدردانی وزیر کشور از عملکرد صداوسیما در دوران شیوع بیماری کرونا

مشاهده ۱۷۳
۱۳۹۹/۰۹/۰۲- ۱۳:۵۵
وزیر کشور در بازدید از مرکز کنترل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، از همکاری صداوسیما در زمینه پوشش اخبار و اطلاعات مربوط به بیماری کرونا قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی و به نقل از صبا ایران، وزیر کشور با قدردانی از همکاری مردم و اصناف در اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی گفت: صدا و سیما بسیار موفق عمل کرد و همه افرادی که در حوزه اجرای این طرح قرار دارند، در حال پیگیری این کار هستند.
عبدالرضا رحمانی فضلی در بازدید از مرکز کنترل قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: در این دوره باید نظارت‌ ها را جدی بگیریم و انسجام و وحدت در اجرای مدیریت شهرستانی بسیار مهم است.
وی گفت: این قرارگاه باید با رصد اقدامات، ابهام و اشکال‌های طرح را شناسایی کند. وی افزود: گزارش‌های مربوط به ۲۴ ساعت نخست اجرای طرح جامع محدودیت‌ها مثبت بوده است.
وزیر کشور تصریح کرد: صداوسیما بسیار موفق عمل کرد و مردم هم بسیار خوب همراهی کردند.
رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت این موضوع که ما با جان مردم طرف هستیم، افزود: جان مردم برای ما عزیز است و باید تلاش کنیم که موفق شویم.
او با اشاره به این که زحمات زیادی برای این طرح کشیده شده است، اظهارداشت: این طرح در کنار شش قسمت دیگر مانند تست فراوان تا یکصد هزار، غربالگری و قرنطینه در حال اجراست.
وزیر کشور افزود: این کار از دیروز به صورت منسجم و هماهنگ در حال اجرا است و صاحبان مشاغل و مردم در اجرای این طرح همکاری خوبی داشتند و دولت را یاری کردند.
وی با اشاره به تشکیل ستاد ملی کرونا در شهرستان‌ها و استان‌ها، گفت: این ستاد برای رصد کردن و پیگیری مشکلات پیش رو تشکیل شده است تا ابهام و مشکلات در عمل به صورت لحظه‌ای با تلاش دستگاه‌های متولی و میان شهرستان‌ها و استان‌ها برطرف شود.

طرح جدید محدودیت کرونایی به خوبی پیش می‌رود

وزیر کشور گفت: گزارش ۲۴ ساعت اخیر از اجرای طرح جدید مدیریت کرونایی نشان می‌دهد این طرح به خوبی پیش می‌رود و مردم همکاری خوبی دارند.
رحمانی فضلی در جلسه بهره برداری از قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: این طرح، بسیار مهم و مانور هماهنگی، انسجام و یکنواختی در سطح کشور است که هم مردم و هم مسئولان و همه دست اندرکاران پیگیری می‌کنند.
وزیر کشور گفت: ما با جان مردم طرف هستیم که برای ما عزیز است و زحمات زیادی نیز در این خصوص کشیده شده است.
رحمانی فضلی افزود: این طرح در کنار بخش‌های دیگر از جمله گرفتن تست فراوان از مردم که حدود صد هزار تست در روز است و غربالگری و قرنطینه با مشارکت مردم؛ پیش می‌رود.
وی گفت: این قرارگاه تشکیل شده است تا به صورت دقیق اجرای طرح را رصد و پیگیری کند و ضرورت دارد در هر لحظه به سوال و ابهام‌ها پاسخ داده شود.
وزیر کشور افزود: مردم همکاری خوبی دارند، اما یک بحث اصلی هماهنگی و انسجام بیشتر در شهرستان‌هاست و همه باید یک حرف واحد بزنیم و حرف واحد نیز همین دستورالعمل هاست که به همه ارسال شده است و به هیچ وجه نباید حرف متفاوت زده شود؛ اگر مردم حرف متفاوت بشنوند دچار تردید و ابهام می‌شوند.

کسانی که تخلف می‌کنند باید جریمه شوند

رحمانی فضلی گفت: وزارت صمت و بهداشت موظف هستند اصناف را کنترل کنند و بازرسی وسیعی انجام شود، به هر حال حداقل‌هایی وجود دارد که به هر دلیلی رعایت نمی‌کنند که باید با آن‌ها برخورد شود و باید منافع اکثریت در نظر گرفته شود و کسانی که تخلف می‌کنند باید جریمه شوند.
وی افزود: برای اجرای دقیق این طرح، ضمانت اجرا گذاشته است، بنابر این اگر جایی نیاز است پلمب شود، این کار انجام گیرد.

کاهش ورود خودرو‌ها به شهر‌های قرمز

وزیر کشور در ادامه به ورودی شهر‌های قرمز اشاره کرد و گفت: ورود خودرو به این شهر‌ها کاهش پیدا کرده است و کنترل می‌شود.
البته ناجا باید با همه ظرفیت پای کار بیاید همانند کار‌هایی که با تمام ظرفیت انجام می‌دهد و در صورت نیاز نیروی بسیج در خدمت ناجا است و نیروی بسیج در این خصوص اعلام آمادگی کرده است.
رحمانی فضلی افزود: وقتی موضوعی تصویب می‌شود نباید اجازه داد عده‌ای حداقل آن را زیر پا بگذارند.

بحث محلات در اجرای طرح محدودیت‌ها باید جدی پیگیری شود
وزیر کشور گفت: در اجرای طرح جدید محدودیت‌ها بحث محلات باید به صورت جدی پیگیری شود. رحمانی فضلی افزود: در بحث محلات و خدمات رسانی نیز اولویت به افرادی داده می‌شود که نیاز به قرنطینه و بستری دارند.
وی همچنین گفت: تشکل‌ها نیز به منظور انسجام بیشتر باید وارد عمل شوند که دستورالعمل‌های آن آماده شده است.

جریمه‌ها جدی است

وزیر کشور گفت: البته در اجرای طرح به ویژه در بحث جریمه بنای ما درگیری با مردم نیست بلکه خودرو‌هایی که بعد از ساعت ۹ شب به خیابان می‌روند و دوربین‌ها یا افراد (افسران راهنمایی و رانندگی) شماره خودرو را برمی دارند، باید بلافاصله برای آن فرد جریمه ارسال شود یا اگر فروشگاهی رعایت نکرده است، سریع به آن فرد اطلاع داده شود، یعنی وقتی پیامک ارسال شد آن فرد می‌داند که جریمه و اقدام در این خصوص جدی است.

رحمانی فضلی افزود: هر نوع ابهام و هر نوع سئوال و شبهه و مشکل بلافاصله باید برطرف شود.

شرایط فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای
وی گفت: در بحث فروشگاه‌های زنجیره‌ای از همان ابتدای طرح قرار نبود همه بخش هایش فعالیت کند، بلکه آن قسمت که مربوط به کالا‌های ضروری است باید باز و فعال باشد و بقیه موارد تعطیل هستند به ویژه که در فروشگاه‌های بزرگ همه نوع کالایی وجود دارد.

بنابر این فقط آن بخش‌هایی که مربوط به کالا‌های ضروری است باید فعال باشد و بقیه جا‌ها بسته شود تا ازدحام جمعیت صورت نگیرد.
در معرض یک آزمون بزرگ هستیم
وزیر کشور افزود: در معرض یک آزمون بزرگ هستیم، نتیجه توفیق در این آزمون نجات جان انسان‌هاست و هر چه جدیت ما در اجرای این طرح بیشتر باشد قطعاً به سمت فضای باز حرکت می‌کنیم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما