امروز يك شنبه  ۵ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

۹۸ درصد دانش‌آموزان کشور پای آموزش تلویزیون

مشاهده ۱۲۲
۱۳۹۹/۰۹/۰۲- ۱۴:۰۵
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از بهره مندی ۹۸ درصدی دانش آموزان کشور، از آموزش‌ های تلویزیونی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی و به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: روش مبتنی بر آموزش‌ های تلویزیونی با فراگیری و پوشش ۹۸ درصدی دانش آموزان هم اکنون در کشور اجرا می‌ شود.
علیرضا کمره ای روز یکشنبه دوم آذر در حاشیه سفر به ارومیه، با اشاره به روش های پوشش دانش آموزان در بحث آموزش افزود: آموزش در بستر شاد، آموزش های تلویزیونی و ارائه درسنامه سه روشی است که اکنون پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: در سیستم آموزشی سعی شده روشی به کار گرفته شود تا همه دانش آموزان کشور از آن بهره مند شوند و توفیق خوبی را آموزش و پرورش در این زمینه داشته‌است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز تمام آموزش های دروس شاخه نظری در تمامی رشته‌ها در شبکه آموزش تدریس و ارائه می‌شود، اضافه کرد: از ۸۵ عنوان، ۸۳ درس در جدول پخش برنامه تلویزیون جای خود را باز کرده‌ اند.

کمره ای ادامه داد: در روش آموزش های مجازی تاکید بر آموزش در بستر شاد است اما بهره گیری از سایر پیام رسان‌ها و روش های دیگر آموزش الکترونیکی محدود نشده است.

وی بیان کرد: برای اینکه تمام دانش آموزان در هر شرایطی از تحصیل بازنمانند و اطیمنان بخشی از نظر آموزش آنان وجود داشته باشد، توزیع درسنامه نیز پیگیری و ارزیابی مکرر می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که با بازگشت به مدرسه، آموزش های حضوری از سر گرفته شود زیرا در آموزش حضوری اطمینان بیشتری از یادگیری وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش گفت: در این روزها که کشور تحت تاثیر ویروس کروناست نباید اجازه داد که سیستم آموزشی و کیفیت آموزش آسیب ببیند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش جهت معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش آذربایجان غربی به این استان سفرکرد؛ حضور در آیین تکریم و معارفه، گفت و گو با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان و گفت و گو با مدیران مناطق ۲۴ گانه آموزشی از برنامه‌ها سفر وی بود.

نظام آموزشی کشور از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ دچار تحولی در نوع آموزش شده است که چرخش از آموزش حضوری به آموزش غیر حضوری فرایندی مهم در این راستا بوده است که تا کنون ادامه دارد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما