امروز پنج شنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

«بخوان به نام پروانه»هدیه رادیویی رادیو نمایش به پرستاران

مشاهده ۱۰۶
۱۳۹۹/۰۹/۲۷- ۱۱:۰۴
رادیو نمایش به مناسب فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، با پخش ویژه برنامه ها و نمایش رادیویی جدید، این روز را گرامی می دارد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه« بخوان به نام پروانه» 29 آذر ساعت 21، ضمن پرداختن به ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، گفت و گو با دو پرستار روی آنتن می‌برد. نمایش طنز و قدردانی مردم با گویش های مختلف از زحمات جامعه پزشکان به ویژه پرستاران از دیگر بخش های برنامه است. محسن میرزازاده، خواننده و رسول نجفیان، بازیگر از میهمانان برنامه«بخوان به نام پروانه» هستند که به تهیه کنندگی و نویسندگی پگاه عموزاده و گویندگی امین بختیاری و نسرین زارع از رادیو نمایش پخش می‌شود.

همچنین اداره کل هنرهای نمایشی رادیو با پخش سریال رادیویی «ستاره‌ های دنباله دار»، روز پرستار را گرامی می دارد.  نمایش رادیویی«ستاره‌های دنباله دار» که به نویسندگی مریم تاجیک برای پخش از رادیو نمایش و رادیو معارف آماده شده است، داستان فداکاری‌ های پرستاران بخش بیماران کرونایی را روایت می‌ کند. این نمایش رادیویی را ایوب آقاخانی کارگردانی کرده و فرشاد آذرنیا تهیه کننده آن است. نمایش «ستاره‌ های دنباله دار» با هنرمندی رویا فلاحی، بهرام سروری نژاد، مهرخ افضلی، پریسا مقتدی، فریدون محرابی، مروارید کریم پور، نورالدین جوادیان، صفا اقاجانی، راضیه مومیوند و ... از 29 آذر ساعت 18 از رادیو نمایش شنیده می‌ شود و ساعت 1:45 دقیقه بامداد نیز به روی آنتن رادیو معارف می رود.

سریال رادیویی«سرپرستار ارجمند» را نیز می توانید از 30 آذر ساعت 2:30 بامداد از رادیو نمایش دنبال کنید. داستان نمایش «سرپرستار ارجمند»  از جایی شروع می‌شود که پرستاری فضای کاری‌اش را تغییر داده و در یک بیمارستان جدید مشغول به کار می‌ شود. او ماهیت صددرصد یک پرستار را ندارد و در مواجهه با همکاران جدید در بیمارستان دچار موقعیت‌ های طنز می‌ شود. ناهید مسلمی، نوشین حسن زاده، پریسا مقتدی، علی اصغر دریایی، سهیلا تیلاوی، سیدمجتبی طباطبایی، بهناز بستان دوست، فریبا طاهری و سینا نیکوکار در این نمایش هنرنمایی می‌کنند. سریال رادیویی«سرپرستار ارجمند» به نویسندگی روح الله نوری، کارگردانی مهدی طهماسبی،  تهیه‌کنندگی اشرف‌السادات اشرف نژاد، افکتوری محمدرضا قبادی فر و صدابرداری حیدر صفدری تولید شده است.

گفتنی است برنامه زنده رادیویی «استودیو هشت » نیز روز شنبه 29 آذر ساعت 18:30 به روز پرستار و ولادت با سعادت حضرت زینب(س) می‌ پردازد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما