امروز يك شنبه  ۲۸ دی ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تدارک صداوسیمای آذربایجان غربی برای بلندترین شب سال

مشاهده ۸۱
۱۳۹۹/۰۹/۲۷- ۱۲:۱۹
صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی با برنامه‌ های متنوع و شاد، همراه با مخاطبان به استقبال طولانی ترین شب سال می رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ویژه برنامه «چیله لیق پایی» به تهیه کنندگی محمدعلی عبدالی از صدای  آذربایجان غربی پخش می‌شود. این ویژه برنامه با حضور شاعران و عاشیق های محلی، 30 آذر از ساعت 20 به آداب و رسوم مردم استان در شب یلدا می‌ پردازد. موسیقی عاشقی، فولکلور و گزارش از بخش های «چیله لیق پایی» است.

برنامه‌ های رادیویی«کندیمیز» به تهیه کنندگی رضا خاک مردانی و «بیرآخشام بیرسلام» به تهیه کنندگی اسکندر رحیمی‌، با آیتم های مختلف طنز و متنوع در قالب نمایش، لحظات شاد و به یاد ماندنی برای مخاطبانی که در شب یلدا در خانه مانده اند، فراهم می‌کند. گزارش از  روستاها و سطح شهر و مشاغل مرتبط با این ایام، بایاتی، آواز عاشیق های محلی و پرداختن به فولکلور شب چله و میان برنامه طنز نمایشی از بخش های این برنامه‌ هاست.

سیمای آذربایجان غربی نیز ضمن تکریم روز پرستار و ارج نهادن به تلاش های پرستاران و کادر پزشکی در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س)، برنامه شبانگاهی «اولدوز» را از ساعت 21 به مدت 120 دقیقه، به صورت ویژه با موضوع شب یلدا روی آنتن می‌برد. این برنامه به تهیه کنندگی داود سلیمانپورر، با حضور کارشناسان، به موضوع شب یلدا و صله ارحام با محدودیت های کرونایی، آداب و رسوم مردم این خطه و بررسی شب یلدا در فرهنگ کهن ایرانی اختصاص دارد. برنامه«اولدوز» با آیتم های موسیقی زنده ، نمایش، ادبیات شفاهی و ... مخاطبان را همراهی می‌کند.

همچنین برنامه«گون چخدی» از تولیدات جدید سیمای آذربایجان غربی، با ژانر کمدی-اجتماعی به تهیه کنندگی و کارگردانی آرش رفیعی، یکشنبه 30 آذر بعد از خبر ساعت 23 شنیده می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما