امروز پنج شنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

لزوم تعامل بیشتر رسانه ملی و آستان قدس رضوی

مشاهده ۱۱۳
۱۳۹۹/۰۹/۲۷- ۱۴:۵۹
معاون سیمای رسانه ملی و مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد و همچنین تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در این دیدار دکتر شاه‌آبادی، معاون سیما، رسانه ملی به ویژه سیما را از ارکان مهم رسانه ای نظام دانست که توجه خاص و ویژه ای را طلب می‌ کند. وی کادرسازی برای عوامل تولید و جانشین پروری را رمز بقاء موفقیت و تداوم آن دانست و این روش را از مهمترین برنامه‌های کاری خود عنوان کرد. معاون سیما نظرسنجی و اثرسنجی برنامه‌های رسانه ملی را روشی مهم در ترسیم افق های پیش رو نام برد و تولید سریال جذاب و هدفمند را نیز از مهمترین مطالبات مخاطبان از رسانه یاد کرده که علی رغم مشکلات عدیده در این راه، جزء اهداف و برنامه‌ های دوره جدید در سیما خواهد بود.

شاه آبادی همچنین با تاکید بر ظرایف هنری، پرداخت غیرمستقیم به موضوعات دینی در قالب سریال و آثار نمایشی را از مهمترین رموز تاثیر پیام در برنامه‌ ها دانست. وی توجه به مسئله محوری به جای موضوع محوری و مناسبت محوری در برنامه‌ های رسانه را برای اثربخشی هرچه بیشتر پیام به مخاطبان، حائز اهمیت فراوان ذکر کرد.

وی در خاتمه بالا بردن دانش مخاطبان و هنرمندان نسبت به وجود مقدس امام رضا(ع) را مهمترین هدف مشترک رسانه ملی و آستان قدس نام برد و مشارکت و هم افزایی بیش از پیش این دو نهاد را در پیشبرد هدف فوق، راهبردی و لازم دانست.

در این دیدار آیت‌ الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد، ضمن تبریک انتصاب دکتر شاه آبادی به مقام معاونت سیمای رسانه ملی، این جایگاه را ارزشمند و حساس ذکر و بر نقش اطلاع رسانی، بالا بردن آگاهی‌ های مردم و ایجاد بصیرت انقلابی و اسلامی تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد فرهنگ منحط غرب را نقطه تاریک زندگی بشر خواند و برای تقابل با آن، ضرورت توجه به آسیب‌ های اجتماعی را مهم دانست. وی خواستار توجه بیشتر رسانه ملی به مشهدالرضا در ابعاد مختلف شد و گفت: سیمای جمهوری اسلامی‌ باید در نفی جامعه خشن و پرخاشگری به عنوان مهمترین مضامین آسیب های اجتماعی، تولیدات شاخصی را ارائه کند.

در ادامه این دیدار، تولیت آستان قدس رضوی، صداوسیما را پیش‌ران ایجاد تحول در کشور دانسته و مهم ترین وظیفه رسانه ملی را بالا بردن فرهنگ و اخلاق مردم عنوان کرد. حجت‌الاسلام مروی با صحه گذاردن بر  روش صداوسیما در بسترسازی اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری، بازخوانی فرمایشات ایشان را درباره صداوسیما ضروری دانست. وی افزود: صداوسیما بالاترین عنصر در تقویت فرهنگ جامعه است و در برنامه‌های تلویزیون باید سنت‌ها و فرهنگ دینی تقویت شود. تولیت آستان قدس رضوی از نشان دادن اشرافی گری در سریال‌ ها و آگهی‌ های بازرگانی نیز انتقاد کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما