امروز يك شنبه  ۲۸ دی ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

کتاب «تعلیم خط» به چاپ پانزدهم سروش رسید

مشاهده ۷۶
۱۳۹۹/۰۹/۲۹- ۰۹:۳۹
چاپ پانزدهم کتاب «تعلیم خط» تألیف حبیب‌ الله فضائلی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، کتاب «تعلیم خط» از جمله کتاب‌ هایی است که اگرچه دایرة المعارف  نیستند ولی حاوی اطلاعات همه‌ جانبه درباره موضوعی خاص‌ هستند.
فضائلی در این کتاب دست نامه‌ ای در تعلیم خوشنویسی تدوین کرده است که هم اسلوب تألیف در روزگار معاصر را دارد و هم رنگ‌ و بو و حال‌ و هوای کتاب‌ های سنتی فرهنگ ایرانی را. این کتاب حروف‌ چینی سربی یا رایانه‌ ای نشده و سراسر به خط خوش نوشته شده است. از مراحل و درجات خوشنویسی و ابزارها و قواعد کلی و قواعد ویژه هر خط (ثلث، نسخ، نستعلیق، شکسته) تا مقایسه خطوط و دستور املای فارسی و انواع کاغذ و مرکب و رنگ‌ های دیگر. به این‌ها باید مقدمه و مؤخره مؤلف را هم افزود که در آن‌ها از کلیات هنر خوشنویسی و شرافت و آداب نویسندگی و هنر در ادبیات و تعریف هنر و شرافت و فضیلت سرمشق و توضیحات و صحبت با استادان معاصر خط و نقاشی و قطعات مختلف یافت می‌ شود.

چاپ پانزدهم این اثر در 512 صفحه خشتی، شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 100000 تومان از سوی انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان به مباحث این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌ مندان برای تهیه این کتاب می‌ توانند از طریق فروشگاه با شماره 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شماره 66415401 تماس بگیرند. همچنین از طریق اینستاگرام انتشارات سروش به نشانی@soroushpub_com ، واتساپ به شماره 09301949130 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

 

تصاویر

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما