امروز سه شنبه  ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

شبکه افق در «چند قدم آن طرف تر» به دنبال «فرصت»

مشاهده ۱۶۱
۱۳۹۹/۱۰/۲۲- ۱۴:۴۳
مستند «چند قدم آن طرف تر» روایتی از ناگفته‌ های تیم حفاظت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند«چند قدم آن طرف تر» روایتی است شگفت آور از ناگفته‌ های اعضای تیم حفاظت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه، مردی که یک ملت پشت او بود. در این مستند پای گفت وگو با افرادی می نشینم که محافظت از سردار دل ها را بر عهده داشتند و خاطرات بسیاری از او در حافظه اشان مانده است. «چند قدم آن طرف تر» به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی فرج صالحی، دوشنبه 22 دی ماه ساعت 21:30 از شبکه افق پخش می‌ شود. تکرار این مستند برای پخش در ساعت 13:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.
عکاسی در هشتگرد «دغدغه ‎های یک عکاس»
«دغدغه ‎های یک عکاس» عنوان مجموعه مستندی است که درخصوص جاذبه‌های گردشگری در استان البرز ساخته شده است. در این مجموعه نیروهای جوان و خوش ذوق به همراهی استاد سیروس حصاری مدرس عکاسی از زاویه لنز یک عکاس پتانسیل گردشگری استان البرز را به نمایش می‌گذارند. معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان هشتگرد، موضوع هشتمین قسمت این مجموعه است. هشتگرد مرکز شهرستان ساوجبلاغ است و در بخش مرکزی این شهرستان قرار گرفته ‌است. «دغدغه‌های یک عکاس» را می توانید شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 از شبکه افق تماشا کنید. تکرار این مستند ساعت 7:30 روز بعد روی آنتن می رود.
«رزم آرزم» از اولین گروه سرود بعد از انقلاب می‌گوید
نخستین گروه سرود پس از انقلاب، به سرپرستی «هادی آرزم» شکل گرفت؛ او با شور و اشتیاق، برای پویایی هنر انقلاب اسلامی تلاش می‌کرد و چندین قطعه سرود و تواشیح با مدیریت او تولید شد. این گروه و سرپرست آن، ماجراهای جالبی دارند که در مستند «رزم آرزم» به نمایش گذاشته شده است. فیلم رزم آرزم به کارگردانی تورج کلانتری در سال 1397 ساخته شده و قرار است دوشنبه 22 دی ساعت 21 و تکرار آن سه شنبه ساعت 13 از شبکه افق پخش شود.
اینک اعتراض در «سینما ملت»
این مستند سریالی با هدف بررسی تعاملات سینما با رویدادهای مهم تاریخی، بازشناسی مفهموم سینما استاندارد و تبارشناسی سینما ساخته شده به گونه‌ ای که در هر قسمت با معرفی آثار مطرح جهان سعی در تعریف و مرور تاریخ دارد. چهارمین قسمت «سینما ملت»، اینک اعتراض نام دارد. در توضیح این برنامه آمده است: روز دوم فوریه 1968، نیویورک تایمز عکسی عجیب و نامعمول را در صفحه نخستش چاپ کرد که یک روز پیش از آن، به دست ادی آدامز گرفته شده بود. یک مرد، به دست سربازان ویتنام جنوبی که هم پیمان ایالات متحده بودند دستگیر و به سمت جیپ ژنرال لوآن برده می‌ شود، ژنرال بدون تعلل با اسلحه اش به شقیقه مرد شلیک می‌کند و آدامز بدون تعلل با دوربینش به ژنرال ... برنامه «سینما ملت» به تهیه‌ کنندگی محمد هادی نعمت اللهی و سردبیری علی اکبر جناب زاده در ۵۲ قسمت ۴۵ دقیقه‌ ای در گروه مستند شبکه افق تولید شده است و روزهای دوشنبه ساعت ۲۰ از این شبکه پخش می‌ شود. تکرار این برنامه ساعت 12:10 روز بعد روی آنتن می رود.
به دنبال «فرصت» هایی در خانه‌
«فرصت» عنوان مجموعه مستندی است که به همت شبکه خاوران (سیمای مرکز خراسان جنوبی) تولید شده است. در این مجموعه به ظرفیت‌ های اقتصادی در بخش‌های مختلف این استان پرداخته و سعی شده است فرصت های سرمایه گذاری و تولید با استفاده از این پتانسیل ها بررسی شوند. در هفدهمین قسمت این مستند موضوع صنایع دستی در استان خراسان جنوبی بررسی می‌شود. «فرصت» را می‌توانید شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 و تکرار آن را ساعت 1:30 بامداد روز بعد از شبکه افق ببینید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما