امروز چهارشنبه  ۱ بهمن ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تدارک ویژه صداوسیمای گلستان برای ایام فاطمیه

مشاهده ۷۱
۱۳۹۹/۱۰/۲۴- ۱۳:۵۳
معاونت های سیما، صدا، خبر و فضای مجازی رسانه استانی گلستان در ایام فاطمیه با ساختارهای مختلف مانند نمایش، قصه‌های تاریخی، ترکیبی نمایشی، مستند، سخنرانی، شعر، میزگرد و پرسش و پاسخ برنامه‌های ویژه ‎ای را برای این مناسبت در نظر گرفته ‎اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیمای گلستان با ویژه برنامه‌های مختلفی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) می‌پردازد و از جمله برنامه‌ های این شبکه «یاس کبود» است که با بخش های مختلفی از جمله پخش مرثیه خوانی، سخنرانی، گزارش مردمی و ویژه برنامه سالگرد آیت ا... میبدی و سخنرانی حجت الاسلام فرح زاد به تهیه کنندگی و کارگردانی یزدان خاندوزی تقدیم بینندگان همیشه همراه گلستانی در این ایام می‌ شود.

همچنین درشب شهادت این بانوی بزرگوار و با ویژه برنامه «چراغ هدایت» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد مهدی ناصری به مدت دو شب به بررسی جایگاه حضرت زهرا (س) از دیدگاه اهل سنت و بیان فضایل حضرت در منابع مذاهب چهارگانه، معرفی جایگاه و شخصیت حضرت زهرا در آینه رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، تشریح شأن و جایگاه مادر از منظر قرآن و احادیث معصومین(ع) پرداخته می‌شود. همچنین معرفی و بیان شأن نزول سوره‌ها و آیات قرآنی مرتبط با حضرت زهرا (س) و داستان‌ هایی از توسل به حضرت زهرا(س)، از دیگر محورهای برنامه‌ های زنده و تولیدی سیمای گلستان است که روی آنتن می رود.

رادیو گلستان هم با ویژه برنامه «آب و آینه» به نقش حضرت فاطمه زهرا (س) در ارتباط با مسائل خانوادگی و موضوعات اجتماعی و سیاسی می‌پردازد.
برنامه رادیویی «یاس کبود» به شرح فرازهایی از خطبه فدکیه و زنان مبارز که در جریان انقلاب اسلامی‌ با تاسی به سیره فاطمی وارد میدان شدند و به شهادت رسیدند، اشاره دارد و «بانوی نور» به همسرداری، نقش حضرت زهرا(س) در خانواده، القاب حضرت فاطمه (س) و خصوصیات شخصیتی ایشان، نقش ایشان در حوزه‌ های سیاسی و اجتماعی با رویکرد مقاومت و ولایتمداری حضرت زهرا (س) از جمله مباحثی است که در این ایام از رادیو گلستان تقدیم شنوندگان می‌ شود.

رادیو گلستان نیز در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) با ویژه برنامه زنده «نام تو عشق» از ساعت 9 به مدت 2 ساعت، به تهیه کنندگی مجتبی طالبی به بررسی ابعاد مختلف زندگی سرور بانوان دو عالم خانم فاطمه زهرا(س) خواهد پرداخت.

ویژه برنامه‌هایی چون «سایرایاراولکام» در 4 برنامه 30 دقیقه ای، «چشمه ایمان»، «در محضر آفتاب»، «خانه و خانواده»، «در آینه شعر» و «نغمه‌ ها» هم از تدارک رادیو ترکمنی و برونمرزی در این ایام است.

معاونت خبر مرکز گلستان نیز با 4 گزارش خبری و 2 گزارش تولیدی رادیویی و تلویزیونی و بارگذاری در صفحه خبرگزاری استانی و پوشش برنامه‌های این ایام با مخاطبان همراه می‌شود.

معاونت فضای مجازی مرکز نیز هم گام با دیگر معاونت ها با فراخوان عکس و فیلم، بازنشر موشن گرافیک های مرتبط، تولید و بازنشر اینفوگرافی‌های ایام فاطمیه، ارسال بسته‌ های ویژه فضای مجازی از حوزه‌ های برنامه ساز، پوشش خبری مراسم و نشر سخنان مسئولان و ... از جمله وظایفی است که در دستور کار فضای مجازی قرار دارد.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما