امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

«هفت اقلیم»؛ صدای فرهنگ و هنر ایران زمین

مشاهده ۲۰۰
۱۳۹۹/۱۰/۲۷- ۰۸:۴۲
تعداد بازدید:200
برنامه رادیویی «هفت اقلیم» در طول هفته با اهمیت دادن به فرهنگ و هنر ایرانی، میزبان مخاطبان خود است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، به نقل از  باشگاه خبرنگاران برنامه ۱۷ ساله هفت اقلیم رادیو فرهنگ با محوریت سینما، تئاتر، هنر‌های تجسمی، کتاب و کتابخوانی، الگو‌های سواد رسانه‌ای، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دوباره بعد از سه سال وقفه از چهارم خرداد همزمان با عید سعید فطر در کنداکتور شبکه رادیویی فرهنگ قرار گرفت و هر هفته از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز از شبکه فرهنگ پخش می‌شود.

این امر، بهانه ای شد تا  خبرنگار باشگاه خبرنگاران با مدیر شبکه و عوامل این برنامه که رسالت خود را پل ارتباطی میان مخاطبان و اهالی قلم، هنرمندان و فرهنگ مداران می‌دانند، گفت و گویی داشته باشد که درادامه می خگانید:

علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ گفت: هفت اقلیمی‌که هم اکنون هر روز عصر از رادیو فرهنگ شنیده می‌شود، حاصل خرد جمعی شماری از فعالان و برنامه ریزان و کارشناسان فرهنگی رادیو و مجموعه‌های فرهنگی خارج از رادیوست و حاصل ساعت‌ها طراحی و جلسات بحث و بررسی است.

وی ادامه داد: با توجه به پیشینه این برنامه، انتظار مخاطبان از عوامل بیشتر است و باید ارتفاع پرش برای ارائه یک برنامه قوی فرهنگی، بیش از گذشته باشد. قطعا تجمیع تجربیات گذشته و تشکیل اتاق فکر برنامه و مشورت با کارشناسان فرهنگی و برنامه سازان پیشکسوت رادیو و از همه مهمتر شنیدن نظر مخاطبان، ما را در رسیدن به افق و چشم اندازی که برای برنامه تعریف کردیم، نزدیک می‌کند.

مدیر شبکه رادیو فرهنگ عنوان کرد: سری جدید هفت اقلیم در قالب مجله ترکیبی تعریف شده است و طرح، بررسی و نقد رویداد‌های فرهنگی و هنری بنیان برنامه سازی ما را تشکیل می‌دهد. یکی از تفاوت‌های هفت اقلیم این دوره با گذشته پر رنگ شدن موضوع کتاب در فضای برنامه نود دقیقه ای ماست. معرفی کتاب، گپ و گفت با نویسندگان، مترجمان و دیگر دست اندرکاران حوزه نشر کشور بخش قابل توجهی از برنامه را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: اگر در گذشته برنامه هر روز با موضوعی واحد با حضور کارشناسان شکلی گفتگو محور داشت، در سری جدید سعی کردیم از فرم‌های گوناگون رادیویی بهره ببریم و فضا‌های متنوع و متعددی در برنامه داشته باشیم. گفتار، مصاحبه، اعلان‌های خدمات فرهنگی سازمان‌ها و نهادها، آیتم، بسته‌های صوتی مستند، گفتگو‌های کارشناسی و برخوانی کتاب از سوی مخاطبان که به صورت فایل‌های کوتاه برای ما ارسال می‌کنند، ساختار صوری و محتوایی هفت اقلیم را تشکیل می‌دهد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما