امروز چهارشنبه  ۵ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

دلایل اقبال بالای مردمی به بانوی عمارت

مشاهده ۲۴۴
۱۳۹۷/۱۰/۰۵- ۰۲:۵۹

دلایل اقبال بالای مردمی به بانوی عمارت

تهیه کننده سریال بانوی عمارت با اشاره به اقبال مخاطبان به سریال بانوی عمارت، دلایل این استقبال را کارگردانی خوب و انتخاب بازیگران مناسب عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مجید مولایی تهیه کننده سریال «بانوی عمارت» ضمن اشاره به این موضوع گفت: در کنار این موارد، طراحی صحنه، لباس، گریم و تصویر برداری و دیگر اجزاء استاندارد سریال باعث این استقبال شده است، قصه گویی و بافت داستان بیشترین نقش را در این موفقیت داشته است. 

وی درباره قصه سریال نیز گفت: قصه تو در تو و پیچیده ای که هر شب با پاسخ به سوالات گذشته بیننده را با تعلیق و ایجاد سوالات جدید به قسمت بعد می‌کشد، طراحی هوشمندانه شخصیت پردازی مناسب، کشمکش ها و تعلیق های حساب شده در متن کاری کرده که هر شب بیننده مشتاق پیگیری داستان باشد.

تهیه کننده سریال «بانوی عمارت» در خصوص درصد بیننده‌های این سریال اظهار داشت: خبر رسمی‌به ما اعلام نشده است و به زودی از شبکه سه اعلام خواهد شد، اما شواهد و خبرهایی هم که به ما از گوشه و کنار کشور می رسد باید بگویم خدا را شکر سریال با اقبال هم‌وطنان روبرو شده استو پس از پخش ۲۰ قسمت از مجموعه، می‌توان با اطمینان گفت که این سریال یکی از پربیننده ترین آثار نمایشی اخیر صدا و سیما خواهد بود و بخشی از مخاطبان که حتی تلویزیون را نگاه نمی‌کردند، در این ساعت تلویزیون نگاه می‌کنند.

مولایی همچنین پیرامون نقدهایی که به گویش شخصیت‌ها و امروزی بودن جملاتی که از زبان شخصیت‌های دوران قاجار بیان می‌شود، گفت: بعضی از این نقدها را خوانده و یا شنیده ام، واقعیت این است که ما متون مکتوب دوران قاجار را در اختیار داریم که غالبا زبان محاوره در آن غایب است، اینکه مردم کوچه بازار با چه ادبیاتی سخن می‌گفتند و دایره لغات آنان چه وسعتی داشته بر ما پوشیده است و همه رمان نویسان و فیلم‌نامه نویسان آن دوران بر اساس منابع مکتوب و به سلیقه و فهم و درک خود زبان محاوره ای مخصوص خود را خلق کرده اند.

وی افزود: البته در این رهگذر از لطیفه‌ها و ضرب المثل‌های مکتوب آن عصر هم کمک گرفته اند، لطیفه‌ها و ضرب المثل‌هایی که گاه با نیت خدشه به وحدت اقوام کشور تولید شده‌اند.

متاسفانه این کم دقتی و اشتباه سهوی نیز در یک قسمت سریال و با استفاده اشتباه از ضرب المثلی کدورت قوم خلج که یکی از اقوام اصیل کشورمان است را موجب شد که لازم میدانم همین جا مراتب عذر خواهی گروه سازنده سریال را به این بزرگواران و هم میهنان خوبمان اعلام کنم.

مولایی تاکید کرد: فارغ از این خطا و اشتباه سهوی، هدف و تلاش این گروه در یک سال گذشته، ایجاد سرگرمی مناسب و غنا بخشی و پر کردن لحظاتی از زندگی همه اقوام ایرانیان با دیدن و لذت بردن از فرهنگ و مناسبات ایرانی اسلامی حاکم بر جامعه ایرانی در دو قرن گذشته بوده است.

تهیه کننده سریال «بانوی عمارت» در پایان سخنان خود درباره ساخت فصل دوم این سریال نیز گفت: در این باره صحبت‌هایی شد و طرح ‌اولیه‌ای هم آماده شد و از سوی مدیران سازمان هم این آمادگی وجود دارد. باید به این موضوع توجه داشت که نوشتن یک فصل سریال بیش از یکسال وقت نویسنده و تهیه کننده را به خودش اختصاص می دهد.

قطعاً اگر مطمئن شویم جذابیت قصه فصل دوم هم حداقل به اندازه فصل یک خواهد بود، تولید فصل بعد را برنامه ریزی خواهیم کرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما