امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

آنسوی دیوار ....

مشاهده ۸۱۵
۱۳۹۷/۱۰/۱۵- ۱۲:۰۳
مجید زین‌العابدین مدیر شبکه یک سیما در یادداشتی از روند تولید برنامه‌های ویژه این مناسبت در شبکه یک در مدت باقی‌مانده تا دهه فجر سخن گفته است:

یک ماه به چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی‌باقی مانده است. در این یک ماه، روند تولید آثار گوناگون در حوزه‌های مختلف رسانه‌ملی به عنوان بزرگ‌ترین، فراگیرترین و اثرگذارترین رسانه عمومی‌کشور در زمینه انقلاب اسلامی، تندتر خواهد شد. طبیعتا شبکه یک سیما با شعار «شبکه هر ایرانی» به عنوان محوری‌ترین شبکه سیما که جایگاه تریبون رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارد هم با برنامه‌ریزی دقیق در تلاش است تا نقشی در خور توجه در بیان حقایق مسیر چهل ساله انقلاب اسلامی داشته باشد. گروه‌های مختلف از ماه‌ها قبل با نگاه به تقویم، حرکتی رو به جلو را آغاز کرده بودند که کم‌کم ثمره آن را در کنداکتور پخش می‌بینیم. برنامه‌‌های ساخته شده، ترکیبی از ساختارهای اقناعی، احساسی و ... هستند تا تمام سلائق مخاطبان را در برگیرند. برخی برنامه‌ها در قالب‌های مختلف از مدت ها قبل روی آنتن رفته‌اند و برخی دیگر هم به روزهای نهایی تولیدشان نزدیک می‌شوند.
 قاب سیما در چهلمین فجر انقلاب، تماشاگه پیشرفت، استقلال و عظمت ایران است. قابی پرشکوه از «اولین‌ها»  که نشان می‌دهد امام و مردم چگونه دیوار «نفوذ» را فرو ریختند. تولید آثار فاخر و هنرمندانه برای پاسداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی‌با ژانر و ساختارهای مختلف در شبکه‌های سیما مصوب شد. در این میان سریال «نفوذ» بعنوان مجموعه‌ای فاخر و راهبردی در مدار تولید قرار گرفت. این سریال از سوی مرکز سیما فیلم برای پخش از شبکه یک مراحل تولید را طی می‌کند و فاز اول آن حدودا در چهلمین بهار انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت. بخشی از داستان «نفوذ» در پس دیوار لانه‌جاسوسی آمریکا درخیابان طالقانی می‌گذرد، همانجایی که «انقلاب دوم» دانشجویان خط امام، از نقاب سیا در حوادث روزهای نخستین انقلاب پرده برداری می‌کند. علاوه بر حوادث داخل لانه جاسوسی، برخی وقایع پر التهاب گنبد و کردستان نیز دستمایه فیلمنامه این سریال است. نگاهی نو به رویدادهای کمتر پرداخته شده تاریخ انقلاب از جمله جریانات جدایی‌طلب و همین طور نقش آمریکا در فتنه انگیزی داخلی از ویژگی‌های خاص سریال «نفوذ» است. داستان جذاب، تنوع لوکیشن، ترکیب رنگارنگ بازیگران پیشکسوت و جوان داخلی و خارجی و جلوه‌های ویژه میدانی، نوید مجموعه‌ای جذاب و پرمخاطب را می‌دهد. حضور ریاست محترم سازمان در صحنه تصویر برداری این سریال هم گویای اهمیت این سریال در منظومه محتوایی سازمان است.  جناب آقای دکتر علی عسکری، سه‌شنبه هفته گذشته در بازدیدی سه ساعته در لوکیشن سفارت سابق آمریکا حضور یافت و در جریان جزئیات ساخت سریال «نفوذ» قرار گرفت. ایشان در گفت‌وگو با هنرمندان، تحلیل تاریخی وقایع مربوط به فتح لانه جاسوسی را با نویسنده و کارگردان  سریال مطرح کرد. سریال نفوذ از حیث مضمون محتوایی، یک اثر راهبردی برای سازمان محسوب می‌شود چرا که سند تصویری از تلاش ملتی است که برای به ثمر رسیدن و تثبیت  انقلاب اسلامی، خون دل‌های فراوانی خورده است. امید که مقبول افتد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما