امروز چهارشنبه  ۲۵ تير ۱۳۹۹

نسخه آزمایشی

تأکید فراکسیون فضای مجازی مجلس بر
تأکید فراکسیون فضای مجازی مجلس بر

لزوم حق انحصاری صداوسیما درصوت و تصویرفراگیر

مشاهده ۱۱۴۰
۱۳۹۷/۱۰/۱۹- ۱۰:۵۲
تعداد بازدید:1140
رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس تآکید کرد: انتشار همه فعالیت‌هایی که جنبه صوت و تصویر فراگیر دارند باید در انحصار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد زیرا این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری و ازسیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، احسان قاضی زاده‌هاشمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه تولید و پخش هر گونه برنامه رادیویی و تلویزیونی که برای آحاد مردم کشورمان باشد در انحصار صدا و سیمای جمهوری اسلامی است گفت: سازمان تنظیم مقررات رادیو و تلویزیونی و صوت و تصویر فراگیر در سازمان صدا و سیما به همین منظور تشکیل شده و صدور مجوز برای برنامه‌هایی که در این قالب با انتشار فراگیر و در فضای مجازی در دسترس مردم است در انحصار سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی است.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس با بیان اینکه  طبعاً VOD یکی از موضوعات ذیل بحث صوت و تصویر فراگیر در بستر فضای مجازی محسوب می‌شود گفت: بر این اساس اخذ مجوز VOD برای برنامه‌هایی که انتشار فراگیر دارند باید توسط سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما صورت پذیرد.

قاضی زاده تأکید کرد:آنچه درزمینه حوزه صلاحیت فرهنگ و ارشاد اسلامی است در زمره به فعالیت هایی در عرصه عکس و متن یا تصاویری است که جنبه مولتی مدیا دارد و در قاب فضای مجازی یا قالب های سایت و کانال ها ارائه می‌شود. وی از تأکید مجلس بر این امر خبر داد و گفت: این موضوع هم در مصوبه ای که در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح شد مورد تأکید قرار گرفت و هم در نظریه‌های تفسیری شورای نگهبان  در این زمینه به صراحت این تقسیم مسئولیت قید شده است.

رئیس فراکسیون فضای مجازی مجلس شورای اسلامی در خصوص کسب مجوز VOD تصریح کرد: آنان که قصد اقدام و فعالیت در فضای VOD یا چند رسانه ای دارند باید درخواستشان را در قالب توانمندی‌های فنی و تکنیکی و تجارب رسانه ای به سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما ارائه کنند.

قاضی زاده‌هاشمی‌گفت: این درخواست طی مراحلی مورد ارزیابی‌هایی به لحاظ فنی، توانمندی‌های گوناگون اجرایی و مالی و تولید محتوا در عرصه رادیو و تلویزیون و فضای مجازی و یا حتی تولید و تأمین برنامه که شامل بازپخش برنامه‌های سازمان صدا و سیما هم می‌شود قرار خواهد گرفت و البته نظارت بر فعالیت افرادی که اقدام به انتشار و بازپخش تولیدات صدا و سیما می‌کنند بر عهده سازمان تنظیم مقررات صدا و سیما است.

او تأکید کرد: سازمان تنظیم مقررات به عنوان متولی نظارت بر فضای VOD و چند رسانه ای و تولید و پخش فضای مجازی ذیل سازمان صدا و سیما قرار دارد و نباید با سازمان تنظیم مقررات رادیویی که ذیل وزارت ارتباطات فعالیت می‌کند اشتباه گرفته شود.

ویدئوها

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما