امروز جمعه  ۱۵ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

تعطیلی دولت آمریکا و چالش‌های آن

مشاهده ۱۷۳
۱۳۹۷/۱۰/۲۲- ۱۳:۳۳

تعطیلی دولت آمریکا و چالش‌های آن

تعطیلی بخشی از دولت فدرال آمریکا، قانونگذاران جدید و خروج نظامی آمریکا از سوریه عنوان سه موضوعی است که در برنامه این هفته «ما مردم» نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه به تهیه‌کنندگی عاطفه سادات دربندی، تعطیلی بخشی از دولت فدرال آمریکا که حاصل تصمیم‌ها و سیاست‌های اخیر ترامپ، از جمله سیاست‌های مهاجرتی و تصمیم وی مبنی بر ساخت دیوار مرزی با کشور مکزیک است را بررسی می‌کند.

جلوگیری از ورود مهاجران به آمریکا و اختلافات میان ترامپ با دموکرات ها بر سر تامین بودجه ساخت این دیوار نیز از دیگر موضوعات این برنامه خواهد بود.

در این برنامه مشکل ترامپ با قانونگذاران جدید و افتادن کنترل مجلس نمایندگان آمریکا در دست دموکرات‌ها نیز نقد خواهد شد.

اختلاف نظر قانونگذاران با ترامپ در مواردی همچون مالیات‌ها و پناهندگان و حضور رشیده طیب و ایلهان عمر دو چهره جدید مسلمان و منتقد سیاست‌های ترامپ در کنگره آمریکا از جمله محورهای قابل بحث در این برنامه است.

این برنامه همچنین به واکاوی علل خروج نظامی آمریکا از سوریه می‌پردازد و اتهام ترامپ به کشورهای ایران، روسیه و سوریه به عنوان «دشمنان محلی داعش» را  بررسی می‌کند.

جرمی‌کازماروف، تاریخ‌شناس و استاد کالج تولسکا و برایان ترل کارشناس‌ارشد مسائل افغانستان، کارشناسان میهمان برنامه این هفته «ما مردم» هستند.

«ما مردم» شنبه 22 دی، ساعت 20 به وقت تهران، به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می‌شود.

تکرار این برنامه یکشنبه، ساعت 23 ، دوشنبه ساعت 7 و 18 و سه شنبه ساعت 3 خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما