امروز يك شنبه  ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

جشنواره جام‌جم سبد متنوعی از تولیدات را به مخاطب معرفی می‌کند

مشاهده ۵۰۸
۱۳۹۷/۱۰/۲۵- ۱۵:۵۵

جشنواره جام‌جم سبد متنوعی از تولیدات را به مخاطب معرفی می‌کند

سلیم غفوری با اشاره به ارسال 39 اثر به دبیرخانه جشنواره جام‌جم، از تولیدات متنوع این جشنواره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دبیر کمیسیون تخصصی مستند پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام‌جم با اشاره به ارسال 39 اثر به دبیرخانه جشنواره جام جم گفت: در این دوره از جشنواره جام جم هر شبکه حدود 3 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده که در مجموع 39 اثر برای بازبینی انتخاب شده است.

در نگاه اولیه آثار ارزشمندی  ارائه شده که امیدوارم در پایان، آثار خوبی انتخاب و اعلام شود.

  سلیم غفوری در خصوص محور ارزیابی آثار عنوان کرد: در ارزیابی آثار به دو موضوع توجه می‌شود؛ ابتدا از لحاظ محتوا و موضوعات و بررسی آثار از حیث غنای پژوهشی و عمق و درستی آن و مبحث دوم داوری فرم و ساختار آثار است اینکه چقدر توانسته به لحاظ بصری و ساختار روایی برای مخاطب جذابیت ایجاد کند.

غفوری با تاکید بر اینکه مستند در چند سال اخیر رشد خوبی داشته افزود: سینمای مستند از سینمای داستانی ما به مراتب جلوتر است و در جشنواره‌های بین‌المللی دستاورد و افتخارات بسیاری برای ما داشته است.

همچنین در پرداخت موضوعی، مستندسازان ما در واکاوی مسائل اجتماعی، اقتصادی و نقد سازنده، آثار استاندارد و قابل قبولی را ارائه کردند.

دبیر کمیسیون تخصصی مستند جشنواره تلویزیونی جام‌جم در خصوص ضرورت برگزاری جشنواره اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا به آثار توجه ویژه‌‌ای شود و با ایجاد رقابت میان مستندسازان، انگیزه آن‌ها، برای تولیدات بعدی افزایش یابد.

با انتخاب آثار برتر، استانداردهایی مشخص می‌شوند که توجه مستندسازان را به خود جلب می‌کند و اینگونه است که موجبات رشد مستندسازی فراهم خواهد شد.

اساسا جشنواره جام‌جم بستر رقابتی میان برنامه‌سازان را فراهم می‌کند و به بیشتر دیده شدن فعالیت‌های سیما کمک می‌کند.

با توجه به اینکه سیما تولیدات بسیاری در 17 شبکه و کانال دارد شاید برای مخاطب سخت باشد که همه تولیدات را ببینید اما با برگزاری جشنواره جام‌جم سبد متنوعی از تولیدات به مخاطب معرفی می‌شود تا آن‌ها براساس علایق خود از این تولیدات استفاده کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما