امروز سه شنبه  ۱ مرداد ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

تدارک ویژه آی‌فیلم عربی در دهه فجر

مشاهده ۱۹۲
۱۳۹۷/۱۱/۱۷- ۱۲:۵۴

تدارک ویژه آی‌فیلم عربی در دهه فجر

آی‌فیلم در روز جمعه ۱۹ بهمن، سه فیلم سینمایی برای مخاطبانش در کشورهای عرب‌زبان تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، آی‌فیلم عربی فیلم‌های سینمایی «بچه‌های آسمان»، «آواز گنجشک‌ها» و «بید مجنون» را به‌مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، در روز جمعه به‌ترتیب در ساعت‌های ۱۸:۳۰، ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ به‌وقت تهران، پخش می‌کند.

«بچه‌های آسمان» به‌کارگردانی مجید مجیدی محصول سال ۱۳۷۵ است و بازیگرانی همچون میرفرخ هاشمیان، رضا ناجی، فرشته سرابندی و احمد پورمخبر در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «آواز گنجشک‌ها» نیز اثر دیگر مجید مجیدی است که در سال ۱۳۸۶ با حضور رضا ناجی ساخته است. این فیلم به داستان مرد ساده و میانسالی می‌پردازد که در مزرعه پرورش حیوانات کار می‌کند. او شیفته شترمرغ‌هاست و ارتباط روانی و عاطفی با آن‌ها برقرار کرده‌است. برحسب اتفاق یکی از شترمرغ‌ها از مزرعه فرار می‌کند. کریم چند روزی او را جستجو می‌کند، اما موفق نمی‌شود بیابدش و...

آخرین فیلم روز جمعه «بید مجنون» ساخته مجیدی است که پرویز پرستویی، رویا تیموریان، لیلا اوتادی، آفرین عبیسی و محمود بهرازنیا در آن نقش‌آفرینی کردند. داستان «بید مجنون»درباره مردی است که پس از سال‌ها، طی عمل جراحی بینایی خود را باز می‌یابد، او زرق و برق زندگی را می‎بیند و همچون بید بر سر ایمان خویش می‌لرزد. بازپخش این سه فیلم سینمایی در سه نوبت به‌فاصله ۶ ساعت خواهد بود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما