امروز دوشنبه  ۳۱ تير ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

سرنخ‎های تازه در محله انقلاب

مشاهده ۲۶۷
۱۳۹۷/۱۱/۱۷- ۱۵:۲۳

سرنخ‎های تازه در محله انقلاب

چند مستند و یک فیلم سینمایی برای پخش از شبکه افق برای روز چهارشنبه 17 بهمن، در نظر گرفته شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شبکه افق سیما مخاطبان خود را برای روز چهارشنبه این هفته، میهمان تماشای چند مستند و یک فیلم سینمایی با موضوعات مربوط به انقلاب اسلامی‌کرده است.

فصل سوم مجموعه مستند داستانی «خاطره محله ما» در ایام دهه فجر انقلاب هر روز از شبکه افق پخش می‌شود.

این مستند درباره قهرمان‌های بی‎ادعایی است که طی دوران مبارزات علیه رژیم ستمشاهی، مرد و مردانه در محلات مختلف تهران و دیگر شهرها به پا خاستند و به پیروی از امام خمینی(ره) برای سرنگونی رژیم شاه وارد گود شدند.

بخش پنجم داستان «شب نامه» زندگی شهید امیر سبحانی که پدر او سردبیر روزنامه طلوع اندیشه در سال 13332 بوده است و به‎دست رژیم آن زمان به شهادت رسیده است، روایت می‌شود.

امیر سبحانی پیگیر پرونده پدرش است که به‎دست منافقین به شهادت رسیده و این مستند به روایت این ماجرا به صورت بازسازی می‎پردازد و در این قسمت هم می‌بینیم که امیر سبحانی به دنبال سرنخ برای پیدا شدن خواهرش با خانواده ای آشنا می‌شود که زینب در منزل آن‏‎ها بزرگ شده است. با صحبت های زهرا دختر شیخ به روایت زندگی پدرش و نحوه بزرگ شدن زینب می‌پردازد و ...

«خاطرات محله ما» با تهیه کنندگی و کارگردانی امیرعباس مجذوبی، هر روز غیر از جمعه‌ها ساعت 21:30 و تکرار آن ساعت های 3 و 13 روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

فصل جدید مجموعه مستند «در برابر طوفان» روایتی از تاریخ سیاسی و اجتماعی پهلوی دوم از زمان پادشاهی محمدرضا پهلوی تا انقلاب اسلامی است که، به مناسبت دهه فجر انقلاب از شبکه افق پخش می‌شود. در این مجموعه صداها و تصاویر دیده نشده از تاریخ معاصر کشور نمایش داده‌ می‌شود. در این فصل، وضعیت اقتصاد، ارتش، فرهنگ و هنر، آموزش و پروش، ساواک، سیاست داخلی، سیاست خارجی، مذهب، مطبوعات و زندگی خصوصی خاندان پهلوی مورد توجه قرار گرفته است. پنجمین قسمت سری جدید «در برابر طوفان» به تشریح سیاست خارجی حکومت پهلوی می‌پردازد. قرار است این مجموعه به کارگردانی مهدی نقویان، طی دهه فجر انقلاب اسلامی، هر روز غیر از جمعه‌ها ساعت 19:30 و تکرار آن ساعت‎های 1 و 8 روز بعد از شبکه افق پخش شود.

«سیانور» فیلمی‌به کارگردانی بهروز شعیبی، نویسندگی مسعود احمدیان و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی محصول سال 94 است. این فیلم برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد. این فیلم در تاریخ 28 مهر 95 در سینماهای ایران اکران شده است. داستان فیلم برگرفته از روایات رسمی از وقایع درونی سازمان مجاهدین خلق ایران پیش از انقلاب 57 ایران است. این فیلم بازگو کننده اختلافات میان دو دسته در سازمان مجاهدین خلق و درگیری میان چهره‌های کلیدی آن مانند تقی شهرام، مرتضی صمدیه لباف و مجید شریف واقفی در متن یک داستان عاشقانه نافرجام است. مهدی‌هاشمی، هانیه توسلی، بابک حمیدیان، پدرام شریفی و آتیلا پسیانی از جمله بازیگران «سیانور» هستند که چهارشنبه 17 بهمن، ساعت 16 از شبکه افق پخش می‌شود. همچنین قسمت ششم مجموعه مستند «شما که غریبه نیستید» هم با معرفی یکی دیگر از چهره‌های انقلابی، ساعت 21 امشب پخشن می‌شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما