امروز دوشنبه  ۱۸ آذر ۱۳۹۸

نسخه آزمایشی

روایت شکوه چهل سالگی

مشاهده ۹۳۵
۱۳۹۷/۱۱/۲۸- ۱۱:۲۹

روایت شکوه چهل سالگی

رئیس خبرگزاری صداوسیما در یادداشت این هفته نشریه داخلی صداوسیما از تلاش همکارانش در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب برای بزرگداشت این مناسبت و تبیین دستاوردهای نظام قددانی کرده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در این یادداشت آمده است:

صــدا و سیمــا بخصوص معاونت سیاسی از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای به تصویر کشاندن شکوه چهل سالگی انقلاب اسلامی، در دستور کار خود قرار داد. مبنای این برنامه‌ریزی، سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اول فروردین سال 97 بود. ایشان در آن سخنرانی مروری بر کارنامه چهل ساله انقلاب اسلامی در دو محور، «آرمان‌ها، اصول و ارزش‌ها» و «عملکردها» داشتند. بر همین اساس مقرر شد معاونت سیاسی برنامه‌ریزی خود را در قالب‌های مختلف، بر این دو محور متمرکز کند. قالب‌های برنامه‌سازی برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی،  در بخش‌های  معاونت سیاسی عبارت بودند از مستند‌های کوتاه و بلند، برنامه‌های گفت‌وگو محور، مصاحبه با چهره‌ها و شخصیت‌های فعال در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و بعد از آن، مصاحبه با اندیشمندان کشورهای منطقه و بین‌المللی درباره انقلاب اسلامی، تهیه گزارش، تولید محتوا برای فضای مجازی و موشن‌گرافی. در همین چارچوب بخشی از برنامه‌ها و گزارش‌ها به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف اختصاص یافت. این گزارش‌ها به‌وسیله خبرنگاران در تهران و استان‌ها تهیه و تولید شدند. تعدادی از گزارش‌ها نیز به اصول و ارزش و آرمان‌های انقلاب اسلامی اختصاص یافت، همچون روحیه جهادی در چهار دهه، فرهنگ شهادت در چهار دهه، خودباوری در چهل سال گذشته و... بعد از برنامه‌ریزی‌ها، تولید گزارش‌ها و مستندها و محتواهای فضای مجازی  آغاز شد و در نهایت پخش آنها از دوم دی‌ماه در بخش‌های اصلی خبر آغاز شد. البته شبکه خبر، پخش مستند «مه‌شکن» را از اول مهر ماه آغاز کرده بود. بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب موشن‌گرافی، از جمله تولیداتی بود که در شبکه خبر پخش شد. باشگاه خبرنگاران نیز چند مستند و ده‌ها گزارش را در این مدت پخش کرد.یکی دیگر از اقدامات انجام شده، تهیه بیش از صد و بیست مقاله پژوهشی در پژوهش معاونت سیاسی بود که این پژوهش‌ها مبنای تهیه گزارش‌ها و مستند‌ها قرار گرفت. البته لازم است از همکاری خوب مدیران و همکاران محترم آرشیو مرکزی نیز قدردانی شود. از دیگر اقدامات معاونت سیاسی برای چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، تغییر ساختار و دکور و بسته گرافیکی خبر 22 شبکه سه سیما بود که در دهه فجر و همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، انجام شد، البته تولید کلیپ‌های موثر قبل و بعد از راهپیمایی عظیم 22 بهمن را نیز نباید از نظر دور داشت که اداره کل پخش اخبار با هنرمندی و با سرعتی ویژه آنها را به آنتن رساند.

در معاونت خبر 33 مرکز صدا و سیما در استان‌ها نیز، گزارش‌ها و مستندهای متنوعی تولید و گفت‌وگوهای تبیینی انجام شد که از اوایل دی‌ماه، در بخش‌های خبری  شبکه‌های استانی پخش گردید. نقطه نهایی مجموع تلاش‌های همکاران محترم معاونت سیاسی در تهران و استان‌ها، راهپیمایی 22 بهمن بود که با توجه به فضاسازی‌های گسترده و عملیات روانی دشمن و همچنین با توجه به فشارهای اقتصادی، از اهمیت بسزایی برخوردار بود.برهمین اساس برنامه ریزی گسترده‌ای برای روایت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن انجام شد و مردم در این روز بیادماندنی، باشکوه‌ترین حماسه را خلق کردند و همکاران ما افتخار انعکاس بخش‌هایی از این حماسه کم‌نظیر را داشتند. قطعا در کنار معاونت سیاسی تلاش‌های همکاران در همه بخش‌های سازمان نظیر معاونت‌های سیما، صدا، استان‌ها و برون‌مرزی به‌عنوان دیگر  معاونت‌های حوزه  پیام و همکاران معاونت توسعه و فناوری رسانه به‌عنوان پشتیبانی‌کننده اصلی معاونت‌های پیام و همچنین دیگر معاونت‌ها توانست زمینه ساز این حماسه بزرگ و انعکاس مطلوب آن باشد.

  سازمان صدا و سیما به‌عنوان سازمانی هماهنگ، مستحکم و تاثیرگذار اکنون خود را آماده می‌کند تا با ادامه انعکاس گام اول، زمینه ساز تحقق گام دوم باشد. انشاء الله.

سیدمهرداد سیدمهدی

رئیس خبرگزاری صداوسیما

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما