امروز سه شنبه  ۱۶ آذر ۱۴۰۰
انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «کیمیای ازلی»(دانش‌های قرآنی و تفاسیر عرفانی زبان فارسی) تألیف تقی اژه‌ای را منتشر کرد.
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما به مناسبت روز دانشجو با حضور در دانشگاه صداوسیما با نمایندگان اتحادیه‌ها، نشریات و نخبگان دانشجویی دیدار و گفتگو می‌کند.
فصل جدید برنامه «سرچشمه» به تهیه کنندگی محسن آزادی دوشنبه 15 آذرماه ساعت 22 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما به نمایندگی از رئیس رسانه ملی با «احمدِ احمد»، یکی از مبارزان قدیمی و پرآوازه انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
تصویربرداری سریال «حکم رشد» به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی به مرز ۳۵‌ درصد رسیده است.
انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «حکمت اسلامی در خلق آثار هنری معماری و شهرسازی» تألیف عبدالحمید نقره‌‌کار را منتشر و روانه بازار نشر کرد.
اداره کل هنرهای نمایشی رادیو سریال های رادیویی «راه ناتمام» و «سردار آخ مزار» را به منظور ادای دین به شهید منصور ستاری و ججوخان، سردار نامدار خراسان برای پخش از چند شبکه رادیویی آماده کرده است.
مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی از بخش های مختلف موسسه «جام جم» بازدید و با کارکنان این روزنامه گفتگو کرد.
«پل مدیریت» برنامه جدید رادیو تهران، فرصتی برای مدیران و مردم است تا دور یک میز کنار هم بنشینند و مسائلشان را طرح و بررسی کنند.
دو کشور ایران و چین هر دو از قدرت‌های مهم و اثرگذار هستند و بی‌تردید همکاری‌های رسانه‎ای و فرهنگی مشترک دو کشور می‌تواند روابط مردم دو کشور و دولت‌ها را تقویت و منافع ملی ایران و چین را تامین کند.
در راستای تکریم هنرمندان پیشکسوت رادیو و تلویزیون، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما ضمن دیدار از محمود بصیری با همراهی این بازیگر به محل ضبط سریال «آرایشگاه زیبا» در خیابان ایران رفت.
مستند «360 درجه محاصره» که به روایت فرماندهی شجاعانه سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در عملیات نجات مردم آمرلی از چنگال داعش می‌پردازد، نخستین بار از شبکه های سیما پخش می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی صداوسیما با حضور در ساختمان شبکه فراتر یک سالگی آن را به عوامل این شبکه تبریک گفت و از بخش های مختلف فراتر پیشرو بازدید کرد.
به مناسبت بازنشستگی عاطفه میرسیدی خبرنگار و گوینده خبر تلویزیون جمعی از بانوان اداره کل روابط عمومی با وی دیدار و از زحماتش تقدیر کردند.
انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «نظریه‌های جدید در مطالعات ادبیات نمایشی و تئاتر(رویکرد بینارشته‌ای)» تألیف دکتر صادق رشیدی را منتشر کرد.
رادیو صبا در برنامه طنز «ناصرباش» سه شنبه ۱۶ آذر، با نگاهی طنز به مشکلات دوران دانشجویی می‌ پردازد.
برنامه زنده «صبح صبا» سه شنبه 16 آذر، با هدف شادی آفرینی و اطلاع رسانی در اولین ساعات روز از علت خوشحالی مخاطبان می‌پرسد.
برنامه «ایراندخت» رادیو ورزش، امروز به نتایج خوب بانوان در مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین می‌پردازد.
رادیو ایران ویژه برنامه «حماسه دانایی» را به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو تدارک دیده که تقدیم شنوندگان می کند.
موسیقی اختصاصی خبرگزاری بین المللی تصویری ایران پرس به سفارش معاونت برون مرزی صدا و سیما و به تهیه کنندگی و کارگردانی «محمدرضا حسنعلی پورمقدم» ساخته شد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز مازندران با نماینده ولی فقیه استان به مناسبت سالگرد سردار شهید سلیمانی دیدار کرد.
برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» سه شنبه 16 آذر، با حضور محمد سعید بیل کار روی آنتن می‌رود.
ویژه برنامه «آن سه تن» همزمان با فرا رسیدن روز دانشجو از شبکه رادیویی نمایش مخاطبان را همراهی می کند.
پژوهشی با عنوان «گروه‌ های قومی مذهبی در رژیم صهیونیستی و جایگاه آن ها در جامعه و سیاست (با تاکید بر دولت نفتالی بنت)» در واحد پژوهش های کاربردی معاونت برون مرزی صدا و سیما منتشر شد.
«دانشجوی نسل هزاره» دوشنبه 15 آذر به مناسبت روز دانشجو به بررسی تغییرات هویتی دانشگاه‌ها و دانشجویان در سال‌های اخیر می پردازد.
سریال تلویزیونی تاریخی «جلال الدین» از امشب دوشنبه 15 آذر، مهمان خانه‌های مخاطبان کانال اردوی شبکه سحر می شود.
زندگی حرفه ای استاد فتح الله مجتبایی استاد حکمت ایرانی اسلامی و ادیان شرقی در قالب مستند «حکایت دل» از دوشنبه پانزدهم آذر در شبکه چهار سیما پخش می شود.
مستند «بانک خدا» تولید شبکه پرس تی وی از کانال بالکان شبکه سحر پخش می‌شود.
برنامه «پرونده‌های فلسطین» (Causa Palestina) شبکه هیسپان تی وی این هفته به شکنجه فلسطینی‌ها در زندان‌های رژیم صهیونیستی و سکوت جامعه بین المللی در این خصوص می‌پردازد.
کاهش نفوذ ایالات متحده در آفریقا و افزایش احساسات ضدآمریکایی در این قاره موضوع بحث برنامه «آفریقا امروز» (Africa Today) شبکه پرس تی‌ وی است.
روابط عمومی رسانه ملی درباره متن موهنی که در صفحه اجتماعی یکی از عوامل سریال روزگار جوانی 2 منتشر شده بود، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مجموعه مستند چهار قسمتی «سرعت - Speed» در قالب برنامه «چهارسوی علم» از امشب ۱۳ آذر، از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
تصویربرداری سریال «حکم رشد» به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی به مرز ۳۵‌ درصد رسیده است.
به مناسبت بازنشستگی عاطفه میرسیدی خبرنگار و گوینده خبر تلویزیون جمعی از بانوان اداره کل روابط عمومی با وی دیدار و از زحماتش تقدیر کردند.
مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی امروز به نیابت از رئیس سازمان صداوسیما به عیادت محمد کاسبی رفت.
برنامه «دعای ندبه» این هفته همزمان با سالروز تشیع 360 شهید عملیات محرم از اصفهان پخش می‌شود.
برنامه تلویزیونی «صبح پارسی» پنجشنبه 27 آبان در روز فلسفه با مصطفی زالی همراه می شود.
حسین قرائی با حضور در بیمارستان خاتم الانبیاء ضمن عیادت از نادر طالب زاده و علیرضا برازش، در جریان آخرین وضعیت جسمانی آنها قرار گرفت
فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 آذر شبکه‌های سیما معرفی شدند و در این میان فیلم های جدیدی چون «پنگوئن بلوم»، «سایه تاریک» و «خودش» برای اولین بار در جدول پخش فیلم های آخر هفته تلویزیون جای گرفتند.
سریال «خط مقدم» از یکشنبه 14 آذر، تقدیم مخاطبان شبکه یک سیما می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی صداوسیما با حضور در ساختمان شبکه فراتر یک سالگی آن را به عوامل این شبکه تبریک گفت و از بخش های مختلف فراتر پیشرو بازدید کرد.
امروز گزارش دیدار تیم های استقلال و گل گهر سیرجان به صورت زنده از رادیو ورزش پخش می‌شود.
شبکه مستند سیما مجموعه مستند «ستاره‌ دار» را با محور فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی روی آنتن می‌برد.
مستند تک قسمتی «فصلی نو» روز جمعه ۱۲ آذر، روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
موسیقی اختصاصی خبرگزاری بین المللی تصویری ایران پرس به سفارش معاونت برون مرزی صدا و سیما و به تهیه کنندگی و کارگردانی «محمدرضا حسنعلی پورمقدم» ساخته شد.