امروز شنبه  ۲ مرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

سپردن ماموریت ویژه به شبکه‌های تلویزیون

مشاهده ۸۰۳
۱۳۹۸/۰۳/۲۵- ۱۷:۵۹
با فرارسیدن فصل تابستان و به منظور پرکردن اوقات فراغت مخاطبان رسانه ملی به ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان و با توجه به اهمیت جدی برنامه‎ریزی جامع شبکه‌های مختلف تلویزیون برای غنای برنامه‎سازی در این ایام، معاون سیما، در احکامی جداگانه، اعضای طرح جامع تابستانی سیما را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر مرتضی میرباقری، معاون سیمای رسانه ملی با توجه به سیاست‎گذاری، برنامه‎ریزی و تقسیم کار صورت گرفته در «طرح جامع تابستانی سیما» در احکامی رؤسای 9 گانه این ستاد را منصوب کرد.
به موجب این احکام «مجید زین العالدین» مدیر شبکه یک به عنوان رئیس ستاد موضوعات «مسجد محوری» و «صله ارحام»، «محمد رضا جعفری جلوه» مدیر شبکه دو به عنوان رئیس ستاد موضوعات «عفاف و حجاب» و «محیط زیست»، « علی فروغی» مدیر شبکه سه، به عنوان رئیس ستاد موضوعات «بیانیه گام دوم»، «بصیرت افزایی» و «ورزش» منصوب شدند. در دیگر احکام انتصاب، رئیس ستاد «مطالعه و کتابخوانی» و «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» را « مسعود معینی پور» مدیر شبکه چهار، رئیس ستاد «گردشگری، مهارت‎ها و مراقبت‎های سفر» و «پوشش، میانجیگری و مطالبه‎گری از فعالیت‎های سازمان‌ها و ارگان‌های دست‎اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» را « سعید اشناب» مدیر شبکه پنج عهده دار شدند.
«دکتر مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه آموزش به عنوان رئیس ستاد «مهارت‎آموزی در تابستان» و «حجت‎الاسلام محسن عرفاتی» سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما به عنوان رئیس ستاد «مشارکت در طرح‎های انس با قرآن کریم» و «فعالیت‎های تبلیغی طلاب» منصوب شدند. همچنین «جلال غفاری» مدیر شبکه افق به عنوان رئیس ستاد «بسیج سازندگی» و «استفاده از ظرفیت مناسبت‎های انقلابی با محور مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» و «محمد احسانی» مدیر شبکه نسیم به عنوان رئیس ستاد «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت‎های مذهبی» حکم گرفتند. شرح وظایف اعضای ستاد طرح جامع تابستانی سیما؛ انتخاب و معرفی اولویت‎های محوری و مهم در موضوع مذکور برای ایجاد همگرایی در فعالیت شبکه‌های معین؛ ارتباط و تعامل با شبکه‌های معین و ایجاد حلقه‌های ارتباطی برای تأمین؛ تولید و پخش آثار مرتبط در شبکه‌های همکار؛ استفاده از ظرفیت هم‎افزایی برون‎سازمانی با تعامل با ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مسئول و مرتبط با موضوع دبیرخانه از جمله وظایفی است که در این احکام بر آن تأکید شده است.
شبکه‌های همکار در طرح جامع تابستانی سیما
شایان ذکر است در موضوع «مسجد محوری» شبکه‌های سه، پنج، افق، کودک و قرآن و معارف سیما و در موضوع «صله ارحام شبکه‌های دو، پنج و نسیم، و در موضوع «شعار سال: رونق تولید» که پیش از این مسئولیت تشکیل ستاد آن به عهده شبکه یک سیما سپرده شده بود، شبکه‌های دو، چهار، پنج، افق، مستند و کودک هم به عنوان شبکه‌های معین معرفی شدند. همچنین طبق این حکم در موضوع «محیط زیست» هم شبکه‌های چهار، پنج و مستند و در موضوع «عفاف و حجاب» شبکه‌های سه، چهار، افق و قرآن و معارف سیما به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‎شوند.
در موضوع «بیانیه گام دوم» شبکه‌های چهار، پنج و افق؛ در موضوع «بصیرت افزایی» شبکه‌های چهار، افق و قرآن و در موضوع «ورزش» شبکه‌های امید، دو و پنج به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند. در موضوع «مطالعه و کتابخوانی» شبکه‌های سه، آموزش، کودک، امید، نسیم، سلامت و قرآن و در موضوع «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شبکه‌های یک، دو، سه و آموزش نیز به عنوان شبکه‌های معین معرفی شدند. در موضوع «گردشگری، مهارت‎ها و مراقبت‎های سفر» شبکه‌های یک، دو، سه، آموزش، سلامت، مستند و کودک؛ و در موضوع «پوشش میانجیگری و مطالبه‎گری از فعالیت‎های سازمان‌ها و ارگان‌های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» شبکه‌های یک، چهار، آموزش و افق به عنوان شبکه‌های معین انتخاب شدند.
در موضوع «مهارت آموزی در تابستان» نیز شبکه‌های یک، دو، کودک و امید به عنوان شبکه‌های معین معرفی شدند.
در موضوع «مشارکت در طرح‎های انس با قرآن کریم» شبکه‌های یک، افق، دو و آموزش؛ و در موضوع «فعالیت تبلیغی طلاب» شبکه‌های یک و مستند هم برگزیده شدند. در موضوع «بسیج سازندگی» شبکه‌های سه، مستند و امید و در موضوع «استفاده از ظرفیت مناسبت های انقلابی با محور مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» شبکه‌های سراسری سیما به عنوان شبکه‌های معین در پخش انتخاب شدند.
گفتنی است: در موضوع «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت‎های مذهبی»، نیز شبکه‌های یک، دو، سه، پنج و قرآن و معارف به عنوان شبکه‌های معین معرفی می‌شوند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما