امروز پنج شنبه  ۳۰ دی ۱۴۰۰
با حضور عوامل برنامه رادیویی «صبح صبا» در واحد 162 سازمان عنوان شد؛
با حضور عوامل برنامه رادیویی «صبح صبا» در واحد 162 سازمان عنوان شد؛

رسالت «رادیو صبا» نگاه متفاوت به موضوعات، با زبان طنز است

مشاهده ۲۶۴
۱۴۰۰/۰۹/۰۱- ۱۴:۲۷
تعداد بازدید:264

عوامل برنامه رادیویی «صبح صبا» در امور مخاطبان روابط عمومی صداوسیما بی واسطه با مخاطبان این برنامه گفت و گو کردند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دوشنبه یکم آذر با حضور مدیر شبکه رادیویی صبا، مدیر گروه مسابقات و تفریحات رادیو صبا، مدیر روابط عمومی معاونت صدا، علی سروری مجد، مسؤل امور استان‌های دانشگاه آزاد کشور، عوامل برنامه رادیویی «صبح صبا» از نزدیک نظر مخاطبان درباره این برنامه را شنیدند.

سیداحمدرضا موسوی، مجری و بازیگر برنامه صبحگاهی رادیو«صبح صبا» با ابراز خرسندی  از ابراز مهر و محبت شنوندگان به این برنامه گفت: حضور در واحد 162 برای من یک اتفاق خوب بود. وجه تمایز این برنامه رادیویی با سایر برنامه‌های رادیویی وتلویزیونی در این است که ما خطاهایمان را در برنامه عنوان می‌کنیم که از نظر من این نقطه عطف برنامه است. او به همکارانش در سایر برنامه‌های رسانه ملی پیشنهاد کرد این ابتکار را در برنامه‌هایشان به کار ببندند.

مهبد قناعت پیشه از مجریان «صبح صبا» نیز با بیان اینکه شنوندگان برنامه «صبح صبا» در این گفت وگوی بی واسطه  ضمن تعریف و تمجید، انتقادهایشان را بیان کردند گفت: جالب ترین نکته این بود که از همه گروه‌های سنی و شغلی نظیر  روانپزشک، جراح، راننده تاکسی، فروشنده شنونده ما بودند که نشان می دهد ابن برنامه توانسته با مخاطبان ارتباط تنگاتنگ و دلی برقرار کند.

قناعت پیشه وجه تمایز برنامه «صبح صبا» را با دیگر برنامه صبحگاهی نگاه برنامه به موضوعات، از زاویه ای دیگر دانست و گفت: توانستیم با نگاه طنز، تلخ ترین مسائل را به گونه ای بیان کنیم که همه مخاطبان با آن ارتباط برقرار کنند و راضی باشند.

محمدضا قلمبری، مجری و بازیگر «صبح صبا» نیزنگاه خلاقانه و متفاوت این برنامه را  به موضوعات، از ویژگی‌های آن دانست و گفت: امروز از نزدیک با مردم صحبت کردیم و جالبترین تماس ها امروز قدردانی بابت این بود که برنامه شما باعث شد در دوران کرونا ما کمتر از کرونا ترس داشته باشیم.

  محمدحسین خسروجردی، تهیه کننده این برنامه نیز درباره رویکرد تماس های مردم گفت:  نیمی از کسانی که امروز با ما صحبت کردند موافق پرداختن به موضوعات گرانی با زبان طنز بودند و نیمی هم مخالف.  وی افزود: مخاطبان برنامه، نگاه موشکافانه به اجراهای مجریان وتیم برنامه ساز داشتند.

مهدی ساعی، مدیر گروه مسابقات و تفریحات رادیو صبا، نیز با ارائه توضیحاتی در خصوص این برنامه گفت: شعار برنامه «صبح صبا» این است که «با همه شوخی کنیم»؛ این برنامه مجله ای اجتماعی است که  از ساعت 07:00 تا 08:30 روی آنتن می رود. وی افزود: مجریان برنامه با زبان طنز موضوعات را مطرح و با طرح سوال هایی در زمینه موضوع، امکان برقراری ارتباطی تعاملی میان مردم و برنامه را فراهم می‌کنند.  ساعی با بیان اینکه برنامه «صبح صبا»یکی از پرمخاطب ترین برنامه‌های طنز رادیویی بوده است گفت:در این یک ساعت پاسخگویی، حدود 300 تماس با همکاران ما در واحد 162 گرفته شد که برای ما جای شگفتی دارد و این مایه دلگرمی‌برای همه  همکاران است.

رادیو صبا؛ نشاط مؤمنانه وادیبانه برای هر سطح از مخاطبان ایجاد کرده است

حسین قرایی، مدیر کل اداره کل روابط عمومی سازمان در پایان این پاسخگویی، از عوامل برنامه «صبح صبا» قدردانی کرد. او در این مراسم با بیان اینکه روزانه بین 3 تا 4 هزار تماس در  امور مخاطبان روابط عمومی سازمان (162)  پاسخ داده می‌شود گفت: با توجه به تماس های مردم، یک روز در هفته را به قدردانی از برنامه سازان رادیویی و تلویزیونی که مردم بیشتر از آن رضایت دارند اختصاص  داده ایم.

وی با بیان اینکه کارشناسان امور مخاطبان رسانه ملی هر روز آماری از تماس های مردم و میزان رضایتشان از برنامه‌ها ارائه می دهند گفت: در این یک ماهه حضور بنده در اداره کل روابط عمومی سازمان، برنامه صبح گاهی «صبح صبا» و «صبا آهنگ» از جمله برنامه‌هایی بوده اند که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته اند.

وی افزود:  در این مدت نظرسنجی‌های مردم را رصد و برای مدیران رادیو ارسال کردم و برنامه‌های کم شنونده و پرشنونده‌های رادیویی را  به اطلاع مدیران شبکه‌های رادیویی رسانده ام.

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی با تأکید بر اینکه یکی از اولویت های ریاست جدید سازمان توجه به حوزه رادیو، همپای تلویزیون است گفت: تلاش می‌کنیم فضای برابری در این حوزه‌ها برقرار شود.

قرایی اعلام کرد: هر هفته از یک چهره پیشکسوت رادیویی به عنوان میهمان در روابط عمومی رسانه دعوت می‌شود تا دغدغه‌ها و مسائل شان را درمیان بگذارند.

وی با بیان اینکه تا کنون با 60 هنرمند کشور دیدار داشته ام گفت: با تلاش همکاران اداره کل روابط عمومی حدود 3 هزار ایمیل که به رایانامه رئیس سازمان ارسال شده را دریافت و مطالعه کرده ایم. قرایی بالا بردن مشارکت مردم را در ارائه دیدگاه‌هایشان از اولویت های رسانه ملی برشمرد و گفت: چه ایرادی دارد که عده ای از مردم به ما بگویند ما برنامه ای را دوست نداریم! ما باید کارمان را درست انجام دهیم که اتفاقاًٌ این دست از مردم  مخاطب برنامه‌های رسانه ملی شوند.

مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی با بیان اینکه رادیو صبا نشاطی مؤمنانه برای گروه‌های مختلف  مردم ایجاد کرده است گفت: اگر این ابتکار رادیو صبا نبود، امروز شاهد این سطح از اثرگذاری در این برنامه نبودیم و این جای تشکر ویژه دارد.

قرایی در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از عوامل رادیویی برنامه صبح گاهی «صبح صبا» قدردانی کرد.

 

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما