امروز پنج شنبه  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

انتشار کتاب «کیمیای ازلی» در سروش

مشاهده ۱۴۶
۱۴۰۰/۰۹/۱۵- ۱۰:۴۹

انتشارات سروش چاپ نخست کتاب «کیمیای ازلی»(دانش‌های قرآنی و تفاسیر عرفانی زبان فارسی) تألیف تقی اژه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علوم و فرهنگ اسلامی و به طور کلی تمدن اسلامی، به تدریج رشد کرد و بارور شد. مانند هر حرکت فکری و فرهنگی که مانند سلولی زنده پدید می‌آید و در صیرورت خویش، مراحلی را می‌گذراند تا سرانجام به دستگاهی کامل و متشکل تبدیل شود. جوشش علمی مسلمانان از نقطه معینی با موضوع معینی و از طریق معینی آغاز شد. نقطه آغاز، مدینه پس از هجرت، شخص آغازگر، رسول خدا حضرت محمد(ص) و موضوع معین، قرآن کریم بود.

اثر عمیق و تعین‌کننده‌ای که قرآن بر ساحت ادبیات و پدیدآمدن آثار ادب فارسی داشته است، این ضرورت را به خوبی روشن می‌سازد که با انجام پژوهش‌های هدفمند، ابعاد مختلف این اثرگذاری و اثرپذیری در دوره‌های مختلف بررسی و تحلیل شود. بدیهی است اگر این پژوهش‌ها از جهت کمی و کیفی متناسب با گستره این پیوند عمیق و آثار و نتایج آن، یافته‌های مناسب و جامع به دست ندهد، در بسیاری از پژوهش‌های ادبی دستاوردهای قابل اطمینانی حاصل نمی‌شود. با وجود انجام شماری از پژوهش‌های ارزشمند در این زمینه، هنوز تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله بسیار وجود دارد. بدین سبب از سال 1399 در قطب علمی «مطالعات بنیادی و کاربردی ادبیات عرفانی» دانشگاه اصفهان کارگروهی با عنوان «مطالعات قرآنی و ادبیات عرفانی» برای شناسایی اولویت‌ها و انجام پژوهش‌های هدفمند فعالیت خود را آغاز کرد و امید دارد با عنایت الهی در حد توان، یافته‌های سودمند و مؤثری در این زمینه به دست دهد.

کتاب «کیمیای ازلی» درخور و شایسته در زمینه پیوند قرآن با ادبیات فارسی است و می‌تواند بخشی از نیازهای پژوهشی را در این حوزه برطرف کند.

چاپ نخست این کتاب در 34 صفحۀ وزیری، شمارگان 200 نسخه و با قیمت 90.000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند از طریق فروشگاه با شمارۀ 88310610 و یا فروشگاه اینترنتی با شمارۀ 66415401 تماس بگیرند. همچنین از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ انتشارات سروش به شماره 09921605119 و یا با مراجعه به سایت سروش www.soroushpub.com، برای تهیه کتاب اقدام کنند.

تصاویر

امتیاز شما