امروز پنج شنبه  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

«دانشجوی نسل هزاره» در برنامه «چرخ»

مشاهده ۱۱۳
۱۴۰۰/۰۹/۱۵- ۱۲:۵۹

«دانشجوی نسل هزاره» دوشنبه 15 آذر به مناسبت روز دانشجو به بررسی تغییرات هویتی دانشگاه‌ها و دانشجویان در سال‌های اخیر می پردازد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در بخش‌ «تازه‌ ها» محمدحسین عباس‌پور، زیست‌شناس سلولی و مولکولی از تازه‌های دنیای زیست‌شناسی و پویا پاک‌نژاد، دانش‌آموخته‌ علوم شناختی از تاثیر آلودگی هوا بر مغز ما می‌گوید.
در بخش دیگری از «چرخ»، سیدمحمدحسین خلیلی، روزنامه‌نگار علم با دکتر حمیدرضا نمازی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس موزه‌ ملی تاریخ علوم پزشکی ایران درباره‌ ویژگی‌های دانشگاه‌ها و دانشجوها در هزاره‌ سوم گفت‌وگو می‌کند.
در حال حاضر بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند و ۸۰ هزار هیئت علمی هم به امر آموزش این دانشجویان می‌پردازند.
در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» گفت‌وگوی حافظ آهی با دکتر مونا زمانی، سرپرست آزمایشگاه مواد هوشمند و ذخیره‌سازهای انرژی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی روی آنتن می رود.
مجله‌ تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی می‌کند.
«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت 19 به‌ صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

امتیاز شما