امروز دوشنبه  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

«چیا» هر روز مهمان خانه مخاطبان شبکه پویا‎‎‎ + تیزر

مشاهده ۸۳۹
۱۴۰۱/۰۱/۲۹- ۱۴:۲۹

فصل جدید مجموعه پویانمایی «چیا» با کیفیت 4k‌ ساخته مرکز پویانمایی صبا هر روز از شبکه پویا پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این مجموعه به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر سحرخیز با تکنیک کات اوت برای گروه سنی خردسال تولید شده است و هر روز ساعت 10 و  45 : 13 روی آنتن می رود.
شخصیت اصلی داستان، پسر بچه ای به نام چیا است که درحال یادگیری و شناخت محیط پیرامون خود است. برای او ساده ترین اتفاقات و مسائل زندگی تازگی دارد. چیا در این مجموعه پسر کنجکاوی است که با پدر و مادر خود زندگی می‌کند و عروسکی پارچه ای به اسم شیرابی (آقای شیر) دارد که در حضور او جان می‌گیرد و در مواقع دیگر بی جان است. دوست دیگری به نام زنبورک دارد که داخل باغچه خانه شان زندگی می‌کند و در مسیر یادگیری و آموختن او را همراهی می‌کند و فضایی شاد ایجاد می‌کند.
زنبورک دوستانی مثل شاپرک و کفشدوزک دارد که در بعضی قسمت های داستان دیده می‌شوند. در هر قسمت از این مجموعه، سوالی در ذهن چیا به وجود می آید که او را برای دانستن و آموختن مشتاق می‌کند. چیا برای جواب سوالاتش از دوستان خود شیرابی و زنبورک کمک می‌گیرد و در نهایت با رسیدن به جواب، مطلب تازه ای از خود و دنیای اطرافش یاد می‌گیرد.
آشنایی مخاطبان کودک با حواس پنجگانه، یادگیری و شناخت فصل ها، اشکال هندسی، اندازه گیری اجسام، بازی، نقاشی، اعداد، انواع پرنده و گیاهان، رویارویی با ترس ها، شناخت اجسام خطرناک، اهمیت تغذیه، انواع طعم و مزه، اهمیت نظم و نظافت، بهداشت دهان و دندان، اهمیت ورزش، اهمیت کتابخوانی و کمک در کارمنزل و ...از اهداف این مجموعه به شمار می آیند.
از این مجموعه، در اختتامیه هجدهمین اجلاس فناوری رسانه که با حضور ریاست محترم سازمان صدا و سیما برگزار شد، در بخش تولیدات فناورانه، قدردانی شد.

ویدئوها

امتیاز شما