امروز يك شنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۱
در آستانه عید سعید غدیر خم:
در آستانه عید سعید غدیر خم:

آغاز فعالیت کانال رادیویی ورزش بانوان از ۲۵ تیر

مشاهده ۴۷۲
۱۴۰۱/۰۴/۱۸- ۱۱:۵۵
تعداد بازدید:472

کانال رادیویی ورزش بانوان از ۲۵ تیر با ۴ ساعت فعالیت روی آنتن می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،مریم رستمی نخستین مدیر خانم کانال رادیویی ورزش بانوان در گفتگویی با خبرنگار این شبکه از مراسم افتتاحیه این کانال در ۲۵ تیر با چهار ساعت فعالیت در روز خبر داد.

رستمی، در خصوص ایده شکل‌گیری این کانال اظهار داشت: ایده کانال ورزش بانوان از سوی مدیریت محترم شبکه آقای دکتر آذرمکان پس از جلسه‌ای که با ریاست محترم سازمان داشت به منظور استفاده از ظرفیت نرم‌افزار ایران صدا شکل گرفت. همزمان طی جلساتی که بنده با خانم دکتر کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش داشتم، این طرح بنا بر ضرورت و نیاز جامعه مطرح و مورد استقبال وزارت ورزش قرار گرفت.

وی با اشاره به حمایت و همراهی وزیر ورزش در این مسیر اظهار کرد: اشراف و آگاهی وزیر ورزش و معاونان وی به قابلیت‌های رسانه‌ای رادیو را نمی‌توان نادیده گرفت. پیگیری‌های خانم کاظمی‌پور هم در بحث کمک مالی و محتوایی قطعا در پیش‌برد و اعتلای این کانال نقش بسزایی خواهد داشت.

سرپرست کانال ورزش بانوان گفت: با توجه به عملکرد بانوان ورزشکار در میادین داخلی و بین‌المللی، پخش اخبار مسابقات ورزشی و معرفی قهرمانان به مردم، این رویداد از نیازهای اصلی جامعه ورزش و مخاطبین به شمار می‌رفت و بایستی زودتر از این زمان رقم می‌خورد. اما به دلایل مختلفی به تعویق افتاد.

رستمی درباره روند اجرای برنامه‌های این کانال تازه تاسیس گفت: کانال رادیویی ورزش بانوان قرار بود در بهمن ماه سال گذشته راه‌اندازی شود که به دلایل مختلفی از جمله مسائل مالی و آماده نبودن زیر ساخت‌های لازم و کمبود نیروی متخصص در اجرا به امسال موکول و تفاهم‌نامه آن در تاریخ ۱۱ خرداد ماه امضا شد. از آن تاریخ تاکنون در حال آماده‌سازی مراحل مختلفی همچون تهیه و تولید برنامه‌ و نشست با سردبیران ورزشی رسانه‌های مختلف ورزشی هستیم.

مدیر گروه تفریحات و سرگرمی رادیو ورزش در پاسخ به این سوال که زمان پخش برنامه‌های این کانال به چه صورت است، تصریح کرد: در حال حاضر یک برنامه ۹۰ دقیقه‌ای به صورت زنده از ساعت ۸ صبح، دو برنامه ۱۵ دقیقه‌ای به صورت تولیدی و با موضوع پزشکی _ورزشی و مستنداتی از زندگی قهرمانان حوالی ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ صبح از نرم افزار ایرانصدا پخش خواهد شد. البته از ساعت ۱۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه هم در برنامه گلخونه و باشگاه بانوان به صورت زنده از موج رادیو ورزش، برنامه‌های این کانال پوشش داده خواهد شد. در سایر زمان‌ها این برنامه‌ها مجدد تکرار می‌شود. پخش رقابت‌های مختلف ورزشی که یکی از اهداف مهم این کانال است در جدول پخش قرار می‌گیرد.

رستمی در خصوص فعالیت آقایان در کانال ورزش بانوان گفت: این کانال در صورت ضرورت و نیاز از آقایان هم استفاده می‌کند. اما در بخش تهیه و اجرا قطعا از گویندگان و مجریان خانم استفاده خواهیم کرد.

او ضمن تاکید بر مطالبه‌گری ورزش بانوان در این کانال ادامه داد: مطالبه‌گری در حوزه ورزش قهرمانی و همگانی از جمله موارد مهم حوزه ورزش بانوان است که سال‌های زیادی به دلیل نداشتن رسانه تخصصی مغفول مانده است. در نتیجه با توافق وزرات ورزش این امر مهم در جهت اعتلای ورزش بانوان در دستور کار کانال است و مسئولان هم موظف به پاسخگویی هستند. هرچند ما به عنوان یک رسانه نمی‌توانیم تمام مشکلات مربوط به این حوزه را حل کنیم اما وظیفه اصلی ما این است که صدای جامعه ورزش بانوان را به گوش مسئولان برسانیم و پلی بین نهادها و متولیان ورزش بانوان باشیم.

وی همچنین در خصوص مراسم افتتاحیه کانال ورزشی بانوان گفت: ۲۵ تیر ماه در آستانه عید سعید غدیر خم مراسم افتتاحیه این کانال با همکاری وزرات ورزش و با حضور مسئولین، قهرمانان و زنان تاثیرگذار در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد. امید دارم این کانال روزی همچون شبکه رادیویی ورزش به یک شبکه تاثیرگذار در حوزه ورزش بانوان تبدیل شود و نیروهای متخصص بیشتری را در حوزه گزارشگری، کارشناسی ورزشی و ... پرورش دهد.

امتیاز شما