امروز شنبه  ۱۸ آذر ۱۴۰۲

گذر از موج هفتم با سلامت

مشاهده ۵۰۵
۱۴۰۱/۰۴/۲۴- ۱۴:۵۶

مدیر رادیو سلامت درباره رویکردها و برنامه‌های این شبکه رادیویی با محوریت موج هفتم کرونا خبر داد و اعلام کرد مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند از موج هفتم عبور کنند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت درباره برنامه‌های این شبکه رادیویی با توجه به اینکه شاهد گسترش بیماری کرونا در کشور هستیم؟ می‌گوید: همانطور که حتما از اخبار و رسانه‌های مختلف متوجه شدید بیماری کرونا دوباره در حال گسترش است و آمار بیماران نه تنها در کشور ما بلکه در همه جای دنیا روند افزایشی دارد و این موضوع البته چندان دور از ذهن و عجیب هم نیست.

وی ادامه می دهد: برای متخصصان علم اپیدمیولوژی، ویروس شناسی و متخصصان عفونی این بازگشت کاملا قابل پیش بینی بود و به همین دلیل هم هنوز در هیچ جای دنیا پایان عالم گیری کرونا اعلام نشده است. بنابراین نباید شیوه نامه ها را  فراموش کرد و از مراقبت های لازم غافل شد. اعتماد، سرمایه ای اجتماعی است که به سختی به دست می آید و اگر بخوبی از آن صیانت نشود، به سرعت از دست می رود. رادیو سلامت با شفافیت و بر اساس مستندات علمی، این پیش بینی را کرده بود که با کاهش رعایت شیوه نامه‌ها قطعا شاهد اوج گیری ویروس و برگشت موجها خواهیم بود.
مدیر رادیو سلامت می افزاید:از این رو از اواسط خرداد ماه در برنامه مخاطب خاص با حضور متخصصان حوزه‌های مختلف مربوطه، اوج گیری دوباره بیماری را هشدار دادیم و از سوی دیگر در برنامه‌های کوتاه، آنونسها و پیامهای بهداشتی چگونگی و لزوم رعایت شیوه نامه‌ها بهداشتی مورد تاکید قرار گرفت. توصیه اکید ما استفاده از ماسک، شستن دست ها ،  حضور نیافتن در اجتماعات جز در مواقع ضرورت و رعایت فاصله اجتماعی است. زدن دوز یادآور واکسن یک توصیه بین المللی است که در همه کشورهای جهان از سوی متولیان سلامت و نیز سازمان جهانی بهداشت برآن تاکید شده و طبیعی است که مردم کشور ما هم به این مسئله اهتمام لازم را داشته باشند.
اعتماد سعید با اشاره به دیگر برنامه‌های رادیو سلامت عنوان می‌کند: رویکرد رادیو سلامت در همه برنامه‌ها توجه به سبک زندگی سالم شامل تغذیه مناسب، فعالیت فیزیکی، رعایت اصول بهداشتی، بهداشت روان و تمامی مواردیست که در زیست کرونا باید به آن توجه شود و دوباره همچون گذشته کارشناسان و متخصصان حاضر در برنامه‌ها پاسخگوی سوالات مخاطبان در خصوص کرونا، علائم، عوارض و رعایت های لازم در مواجهه با آن خواهند بود.
مدیر رادیو سلامت بیان می‌کند: در حال حاضر چیزی به نام سرماخوردگی نداریم. علائمی چون تب، لرز، بدن درد، سرفه، آبریزش بینی، علائم گوارشی و... نشانه ابتلا به یکی از سویه‌های کووید19 است. بنابراین از همه عزیزان درخواست داریم با مشاهده این علائم از سایرین فاصله بگیرند، قرنطینه را رعایت کنند و با استراحت و تغذیه مناسب دوره بیماری را بدون خطر طی کرده و از ابتلا دیگران جلوگیری کنند.با رعابت صد درصدی شیوه نامه‌ها حافظ سلامت خود، افراد خانواده و همشهریان و هموطنان و یاریگر کادر درمان در برابر این بیماری باشیم.

تصاویر

امتیاز شما