امروز يك شنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

پخش مستقیم مراسم بزرگداشت محتشم کاشانی و شعر عاشورایی از رادیو فرهنگ

مشاهده ۱۷۷
۱۴۰۱/۰۵/۰۸- ۱۰:۴۳

در روز بزرگداشت محتشم کاشانی ، ویژه برنامه «باز این چه شورش است» از شهر کاشان به صورت زنده روی آنتن شبکه رادیویی فرهنگ می رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، اول محرم به نام روز ملی ادبیات آیینی و بزرگداشت محتشم کاشانی در تقویم رسمی‌کشور ثبت شده است . محتشم کاشانی از شاعران نامدار و برجسته آیینی در دوره صفویه است که مرثیه ترکیب بند عاشورایی و مشهور این شاعر بلندآوازه «باز این چه شورش است»، در مصیبت واقعه‌ کربلا و ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، در ضمیر هر ایرانی با شور و شعور حسینی غوغا می‌کند.

برهمین اساس گروه کتاب رادیو فرهنگ با همکاری رادیو کاشان و نهادهای فرهنگی شهرستان کاشان ، از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ شنبه هشتم مردادماه ۱۴۰۱، مصادف با اول محرم ۱۴۴۴ قمری، به مناسبت روز شعرو ادبیات آیینی و بزرگداشت محتشم کاشانی ، ویژه برنامه ای با عنوان «باز این چه شورش است»را روی آنتن رادیو فرهنگ می‌برد.
در این ویژه برنامه سخنرانی صاحب نظران و محتشم پژوهان پخش شده و محتشم خوانی ، نوحه خوانی ، نمایش رادیویی از زندگی محتشم کاشانی و گزارش میدانی از کنار مقبره محتشم ،از دیگر بخش های تدارک دیده شده است.
ویژه برنامه «باز این‌چه شورش است» به تهیه کنندگی سید هادی موسوی نژاد و اجرای علیرضا تابان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره تبلیغات اسلامی ، شهرداری و دیگر نهادهای شهرستان کاشان از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.
گزارشگر برنامه و بازیگران بخش های نمایشی ، همگی از همکاران رادیو کاشان انتخاب شده اند و در پایان این مراسم از محتشم پژوهان تقدیر می‌شود.
گفتنی است ؛«باز این چه شورش است» از گروه کتاب رادیو فرهنگ ، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ روز شنبه هشتم مرداد از موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز روی آنتن می رود.

امتیاز شما