امروز يك شنبه  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

نقد پرس تی‌ وی به جنایت علیه کودکان و نوجوانان با مستند«شرم استرالیا»

مشاهده ۱۶۳
۱۴۰۱/۰۵/۱۹- ۱۳:۳۴

شبکه پرس تی‌ وی با پخش مستند «شرم استرالیا» (Australia's Shame) بخشی از بدرفتاری‌ها علیه زندانیان کودک و نوجوان در استرالیا را به تصویر می‌کشد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند «شرم استرالیا» به تهیه‌کنندگی مری فالون با رویکردی انتقادی، به موضوع زندان‌های استرالیا می‌پردازد، جایی که کودکان و نوجوانان کم سن و سال (که بعضا ۱۰ سال بیشتر ندارند) در آن زندانی هستند و حتی برای مدت‌ها در سلول انفرادی به‌سر می‌برند.
این مستند ۵۲ دقیقه‌ای در تلاش است از طریق استناد به تصاویری که دوربین‌های مدار‌بسته زندان‌ها گرفته‌اند و مصاحبه با کودکان و نوجوانانی که از زندان آزاد شده و وکلا و فعالان حقوق بشر در استرالیا، به موارد ناقض حقوق بشر و کودک در زندان‌های استرالیا بپردازد.
در مستند «شرم استرالیا» تصاویری متعددی از آزار و اذیت و شکنجه کودکان و نوجوانان از سوی زندانبانان استرالیایی نشان داده می‌شود که مایه سرافکندگی جامعه غربی که خود را حامی حقوق بشر می‌داند است.
مستند «شرم استرالیا» روز جمعه ساعت ۰۴:۰۰ از شبکه پرس تی‌وی روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند هم همان روز ساعت ۰۹:۰۰، ۱۵:۰۰ و ۲۱:۰۰ و بامداد روزبعد ساعت ۰۱:۰۰ پخش می‌شود.

امتیاز شما