امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲

«نگاهی به سینمای ایران» از رادیو عربی؛

مشاهده ۲۱۱
۱۴۰۱/۰۷/۰۶- ۱۶:۱۱

بررسی سینما و نقش آن در خانواده برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» محصول گروه اجتماعی و فرهنگ و ادب شبکه عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی این هفته با بررسی مجموعه تلویزیونی «سینما و نقش آن در خانواده» پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه ترکیبی اختصاص به بررسی سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی دارد و آیتم ستارگان سینمای ایران، موسیقی برگزیده فیلم و بخش کارشناسی از بخش های اصلی این برنامه 30 دقیقه ای رادیویی است. 

سینما باید بتواند با عناصر مهمی‌که در اختیار دارد، علاوه بر رسالت طرح معضلات و مشکلات، مردم و خانواده‌ها را به زندگی سالم با تکیه بر سبک نجات بخش زندگی ایرانی ـ اسلامی‌که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، تشویق کند.

خانواده‌ها چه جایگاهی در سینمای ایران دارند؟ آیا فیلمسازان، تهیه‌کننده‌ها و سازمان و نهادهای سینمایی به خانواده‌ها بجز ظرفیت بالقوه پرکردن سالن‌های سینما و فروش بیشتر فیلم‌ها و رونق گیشه، نگاه دیگری هم دارند؟ آیا بجز سرگرم کردن آنها که از ضرورت‌های عرصه سینما و البته روحیه دادن به مردم است و.....

برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» با تهیه کنندگی هورا بلال، نویسندگی امیر فوزی فرد، اجرای مشترک شیما پیرانداخ و امیر فوزی فرد، کارشناسی لیث جعفر ترابچی و گزارش سعدیه الشیبی، روزهای چهارشنبه هر هفته پخش می‌شود و تکرار آن در دو زمان روز بعد ساعت 30 دقیقه بامداد و 10:17 مجددا بازپخش می‌شود.

برنامه رادیویی «نگاهی به سینمای ایران» بلافاصله پس از پخش، بر روی تارنمای رادیو عربی به آدرس Arabicradio.net بارگزاری می‌شود.

امتیاز شما