امروز شنبه  ۵ اسفند ۱۴۰۲
تأکید رئیس صداوسیما و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛
تأکید رئیس صداوسیما و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

خدمت به مردم در سایه تعامل دستگاه‌های اجرایی و رسانه ملی

مشاهده ۴۹۳
۱۴۰۱/۰۹/۰۲- ۱۳:۴۰
تعداد بازدید:493

رئیس سازمان صداوسیما در دیدار با وزیر و معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بر اثبات کارامدی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی‌به‌عنوان یکی از مأموریت‌های رسانه ملی در دوره تحول این سازمان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی و صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دیداری با حضور معاونان دو طرف، درباره راه‌های همکاری هرچه نزدیک‌تر در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی‌گفت‌وگو کردند.

هم‌افزایی دستگاه‌ها و صداوسیما کلید حل مشکلاتجبلی با اشاره به لزوم تعامل دستگاه‌های اجرایی و صداوسیما برای رفع مشکلات مردم، اظهار کرد: رابطه رسانه ملی با دستگاه‌‌های اجرایی، رابطه‌ای مبتنی بر حمایت و همراهی است و اگر این رابطه درست تعریف شود، به آن سطحی از کارامدی که مدنظرمان است، دست خواهیم یافت.

رئیس رسانه ملی ضمن بیان اینکه اثبات کارآمدی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی از جمله مأموریت‌های مهم صداوسیما در دوره تحول است، تصریح کرد: تقویت جایگاه صداوسیما و اعتماد دستگاه‌های اجرایی به آن، بسیاری از مشکلات را در سایه تعاملات مؤثر قابل‌حل می‌کند.

وی بر عزم رسانه ملی در همراهی با بخش‌های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد و هم‌افزایی حاصل از آن را دستمایه حل مشکلات، در کنار دولت دانست.

رئیس سازمان صداوسیما ابراز امیدواری کرد این همکاری و هماهنگی متقابل، چشم‌اندازی روشن برای کشور رقم بزند.

جبلی در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به تهیه تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان صداوسیما و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: با تشکیل کارگروهی مشترک، این تفاهم نامه ما را در هم‌افزایی بین دستگاه‌ها یاری خواهد کرد و زمینه‌های تعامل را گسترش خواهد داد.

حمایت از مردم هدف غایی نهادهای ذی‌ربط

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های رسانه ملی از فعالیت‌های مهم این وزارتخانه گفت: صداوسیما در نبرد رسانه‌ای خوش درخشید و بیت‌الغزل جنگ رسانه‌ای بوده‌ است. باید از فرهنگ نقد منصفانه و علمی حمایت و زمینه آن را فراهم کنیم؛ چرا که قطعاً مردم باید صدای خود را در رسانه بشنوند و به آن اعتماد کنند.

مرتضوی نقش صداوسیما در فرهنگ‌سازی را برجسته دانست و گفت: ساختار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر رفع مشکلات مردم متمرکز است و قطعاً با همکاری صداوسیما می‌توانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

وی گفتمان‌سازی و راه‌حل‌سازی را از جمله ثمرات تعامل با رسانه ملی توصیف کرد و افزود: با کمک رسانه ملی و حول این محورها، می‌توان برای رفع مشکلات، به‌سمت راه‌حل رفت تا هم آرامش جامعه حفظ شود و هم سیاستگذاران به‌سمت تصمیم‌گیری درست رهنمون شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حوزه اشتغال، کارهای خوبی در حیطه تأمین اجتماعی انجام و امسال 750 هزار فرصت شغلی ایجاد شده‌ است، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش‌ترین ارتباط را با مردم دارد و امیدواریم با همکاری مشترک با رسانه ملی، این ارتباط به بهترین شکل تقویت شود.

آلبوم تصاویر خبر را در لینک زیر ببینید:

https://www.pririb.ir/portal/PhotoSlider3/2063

 

امتیاز شما