امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
دکتر عابدینی مطرح کرد:
دکتر عابدینی مطرح کرد:

ارتباط نزدیک صداوسیما و حوزه علمیه در سیاست‌های رسانه‌ای استان‌ها

مشاهده ۴۹۳
۱۴۰۱/۰۹/۰۷- ۱۶:۳۶
تعداد بازدید:493

نشست مجمع نمایندگان فضلا و روحانیون سراسر کشور با معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نشست مجمع نمایندگان فضلا و روحانیون سراسر کشور با دکتر عابدینی معاون امور استان‌های صدا و سیما در تالار شهدای رسانه صدا وسیمای مرکز قم برگزار گردید.

در این نشست دکتر عابدینی با بیان اینکه حوزه و روحانیت همواره راهنمای برنامه ریزی و عملکرد سازمان صدا و سیما  بوده است ،گفت: صدا وسیما در تمام ابعاد با حوزه رابطه نزدیک داشته است و لازم است برای بررسی موضوعات مختلف و آسیب شناسی در زمینه تولیدات صدا وسیما در کنار هم فعالیت کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

ایشان با برشمردن مسئولیت هایی که مقام معظم رهبری بر عهده رسانه ملی گذاشته است افزود: مقام معظم رهبری رسانه ملی را دانشگاه عمومی خواندند چون مطالبات عموم مردم از مسئولین به عهده صدا و سیماست. همچنین صدا وسیما را آوردگاهی در برخورد با اندیشه منحط و قرارگاه پراکندن امید در بین مردم و آسایشگاهی برای نشان دادن ظرافت و هنر دانستند که ما در رسانه ملی دنبال تحقق این منویات و مسئولیت‌ها هستیم.

معاون امور استان‌های سازمان صدا وسیما ضمن تشریح وضعیت منطقه و جهان در تحولات اخیر، سیاست‌های رسانه‌ای رسانه ملی در رخدادهای منطقه و کشور به ویژه اغتشاشات و جنگ ترکیبی اخیر را برشمرد و از نخبگان و کارشناسان حوزه‌های علمیه دعوت کرد تا در گستره جهاد تبیین یاور رسانه ملی باشند.

دکتر عابدینی خاطرنشان کرد: سازمان صدا وسیما رفع دغدغه‌های رسانه‌ای حوزه علمیه و روحانیت را در اولولیت قرار داده است و در این زمینه از نخبگان و کارشناسان و صاحب نظران حوزه استفاده کرده و می‌کند.

وی با بیان دیدگاه رسانه‌ای تیم مدیریتی سازمان صدا و سیما در مورد جبهه مقاومت و تحولات منطقه با ایفای نقش تاثیرگذار میهن اسلامی در ساختار جهانی افزود: آرایش رسانه‌ای رسانه ملی در مواجهه با این تحولات و هجمه‌های ایجاد شده در جنگ ترکیبی دشمن علیه کشور بسیار تاثیر گذار بوده است.

اعضای مجمع نمایندگان فضلا و روحانیون سراسر کشور نیز در این نشست با ابراز قدردانی از سازمان صدا وسیما  بیان کردند: سازمان صدا سیما همواره مانند سد محکمی در برابر حمله‌های فرهنگی دشمنان ایستادگی کرده و هجمه همه جانبه رسانه‌های بیگانه و بدخواهان نظام اسلامی‌به این سازمان خود گواه این موضوع است.

در پایان اعضای مجمع نمایندگان حوزه علمیه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود نسبت به تولیدات صدا وسیما در حوزه استان‌ها و شبکه‌های سراسری و راهکارهای برقراری ارتباط نزدیکتر حوزه و صدا وسیما پردختند و موضوعاتی مانند: جلوگیری از انحصارگرایی در استفاده از مجریان و چهره‌های تلویزیونی، جلوگیری از ارائه محتوای نامطلوب مانند ثروت اندوزی، تجمل گرایی، مدگرایی و مصرف گرایی، پرهیز از ایجاد حساسیت‌های قومی و قبیله‌ای، استفاده از ظرایف هنری در ترویج دین و تشکر از برنامه انیمیشنی بیان احکام و برنامه‌هایی از این دست، مستند سازی و ارائه گزارش از فعالیتهای روحانیون و گروه‌های جهادی، استفاده از ظرفیت‌های زیارتی وسیاحتی استان‌ها در برنامه سازی، استفاده از ظرفیت‌های بی نظیر دفاع مقدس در برنامه سازی، استغاده از نخبگان حوزوی در استان‌ها، جلوگیری از قبح زدایی منکرات، ترویج عمل حسنه ازدواج و فرهنگ فرزند آوری وجریان سازی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم ایشان مورد نقد وبررسی قرار دادند.

امتیاز شما