امروز شنبه  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

گرامیداشت روز پرستار در «جوانه‌ها » رادیو فرهنگ

مشاهده ۸۱
۱۴۰۱/۰۹/۰۹- ۰۹:۱۴

مجله «جوانه‌ها» که با اجرای نوجوانان از رادیو فرهنگ پخش می‌شود، چهار‌شنبه ۹ آذر با موضوع نقش پرستاران در جامعه روی آنتن می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در جوانه‌های این هفته در بخش کارشناسی به میلاد حضرت زینب سلام‌ الله علیها اشاره شده و در ادامه نقش پرستاران در جامعه بررسی می‌شود.
بخش "معرفی کتاب مجله "جوانه‌ها" به معرفی کتاب میکروب‌های ترسناک نوشته نیک آرنولد، از مجموعه علمی علوم ترسناک اختصاص دارد.نیک آرنولد محقق و نویسنده‌ی مشهور انگلیسی است که در سال ۲۰۰۰ با نوشتن کتاب میکروب‌های ترسناک مجموعه علوم ترسناک را آغاز کرد. او در این مجموعه، علم را به شکل طنز به نوجوانان می‌آموزد. در این کتاب، ابتدا انواع مختلف میکروب‌ها مثل ویروس‌ها و باکتری‌ها معرفی می‌شوند. سپس تاریخچه‌ای از تلاش دانشمندان در شناخت عوامل بیماری‌زا و اقدامات پزشکان در درمان بیماری‌های واگیردار و کشنده ارائه می‌شود. همچنین در بخش «ما میتوانیم » به از خودگذشتگی پرستاران پرداخته می‌شود، و‌ در بخش معرفی مشاهیر آلفرد نوبل، شیمی دان سوئدی موسس جایزه ی نوبل و مخترع دینامیت معرفی می‌شود. بخش گردشگری این‌هفته نیز شنوندگان را به سفری رادیویی به مشکین شهر دعوت می‌کند.

"جوانه‌ها" را به تهیه کنندگی و مشاور محتوایی مریم قاسمی ساعت ۱۲:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

امتیاز شما