امروز شنبه  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱

بیان راهکاری برای مصرف بهینه انرژی در «زیست بوم» رادیو فرهنگ

مشاهده ۹۰
۱۴۰۱/۰۹/۰۹- ۰۹:۱۸

برنامه «زیست بوم» جمعه ۱۱ آذر، با موضوع راه‌های کم مصرف کردن انرژی در فصل سرد سال از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «زیست بوم» از جمله برنامه‌های رادیو فرهنگ است که نگاهی ویژه به طبیعت دارد. در فصل‌های سرد سال مصرف انرژی به‌خصوص گاز به بیشترین مقدار خود می‌رسد. نه تنها برای کاهش هزینه‌ها بلکه برای حفظ ذخایر ملی و کمک به حفظ طبیعت، موظفیم در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم. البته انرژی فقط به گاز محدود نمی‌شود. در برنامه این هفته مهدی شریفی و ساناز صنایع گلدوز به عنوان کارشناسان برنامه درباره راه‌های کم مصرف کردن انرژی در فصل سرد سال و بیان راهکاری برای مصرف بهینه انرژی ، مطالبی بیان می‌کنند. با نکاتی که در این برنامه مطرح می‌شود می توان مصرف برق را هم کاهش داد. همچنین راهکارهایی که با کمک آن می‌توان هم خانه‌ای گرم داشت و هم گاز و برق کمتری مصرف کرد بیان می‌شود.

گفتنی است کاهش مصرف انرژی فقط به خاطر کاهش هزینه‌های زندگی نیست. صرفه‌جویی در مصرف انرژی یک وظیفه‌ی انسانی و ملی است که باید برای آینده‌ی خودمان، فرزندانمان و حفظ این سایهر برای نسل‌های آینده انجام دهیم.

این برنامه جمعه‌ها ساعت ۸:۳۰ به تهیه کنندگی امیرحسین محمودی روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ روی آنتن می رود.

امتیاز شما