امروز دوشنبه  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

سینما فرهنگ ویژه برنامه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از رادیو فرهنگ‌

مشاهده ۹۰
۱۴۰۱/۰۹/۱۹- ۱۱:۰۲

«سینما فرهنگ» ویژه اطلاع رسانی از رویدادهای شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رادیو فرهنگ در برنامه «سینما فرهنگ» از ۲۰ تا ۲۵ آذر ماه به طور ویژه به اطلاع رسانی از رویدادهای شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران می‌پردازد. این برنامه از گروه ادب و هنر رادیو فرهنک از ساعت:۱۷:۱۵ الی ۱۸:۳۰ از سینما پردیس ملت، با گویندگی نگین خواجه نصیر و تهیه کنندگی رضا غیور روی موج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

گفتنی است، مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را از ۲۰ الی ۲۵ آذرماه ۱۴۰۱ به صورت حضوری و همچنین نمایش برخط (آنلاین) به شکل رقابتی برگزار می‌کند. این جشنواره همسو با گام دوم انقلاب اسلامی، در دولت سیزدهم و با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای تقویت حضور جریان‌ ساز سینمای مستند در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و نمایش آثار متنوع و ارزشمند این عرصه با محور اخلاق، امید و آگاهی برگزار می‌شود. تلاش برای نمایش تاریخ و فرهنگ جامعه ایرانی- اسلامی، پاسداشت هویت ملی و ترسیم وضعیت امروز و چشم انداز آینده ایران و جهان با نگاه عدالت محور به فرصت‌های قرن جدید، حمایت از آفرینش‌های هنری در سینمای مستند ایران و آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان از اهداف این دوره از جشنواره است که سبب شده رادیو فرهنگ در پوشش این رویداد فرهنگی هنری در کنار این جشنواره بین المللی به اطلاع رسانی بپردازد.

امتیاز شما