امروز سه شنبه  ۸ فروردين ۱۴۰۲

رنگواره‌های کهن سرزمین فارس در قاب شبکه فارس

مشاهده ۱۷۷
۱۴۰۱/۱۱/۰۸- ۱۵:۰۱

دکتر احمد پهلوانیان مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس: استان فارس از نظر جغرافیا و تنوع فرهنگی یک ایران کوچک است و از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است و پرداختن به این ظرفیت‌ها در رسانه ملی می‌تواند استان را در جایگاه ممتازتری قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پهلوانیان تنوع فرهنگی و قومی، و زبانی را یکی از ظرفیتهای شاخص و منحصر به فرد استان فارس برشمرد و خاطرنشان کرد: وجود اقوام مختلف با فرهنگ ها و گویش های متنوع، فارس را به مصداق بارز مهد تنوع فرهنگها تبدیل کرده است.

 مدیرکل صداوسیمای فارس با اشاره به اینکه برخی‌ها به "تنوع فرهنگی“ و اقوام به چشم یک تهدید می نگرند یادآور شد: اگر این مقوله به مفهوم واقعی خود مورد استفاده قرارگیرد می‌تواند زمینه ساز توسعه پایدار باشد.

دکتر پهلوانیان بر تولید مستندهای فاخر و ماندگار در حوزه اقوام و عشایر تاکید کرد و گفت: این مستندها علاوه بر شبکه استانی در شبکه‌های مختلف داخلی و برون مرزی هم دیده می‌شود.

این استاد دانشگاه و مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس اثر فرهنگی مستندهای فاخر را بسیار ارزشمند توصیف کرد و افزود: پرداختن به تهیه برنامه‌های معرفی شخصیت‌ها، فرهنگ، خرده فرهنگ های اقوام و عشایر باید به گونه ای عمل شود که نگاه ضد هویتی و ضد فرهنگی پیدا نکند.

دکتر پهلوانیان در ادامه با تاکید بر رویکرد صداوسیما در پرداختن به برنامه‌های ویژه اقوام در قاب تلویزیون، از تولید برنامه ای بنام "رنگواره‌های کهن " خبر داد و افزود: با نگاه عمیق تر به ظرفیت‌های اقوام در برنامه سازی، از سال آینده برنامه "رنگواره‌های کهن" 52 قسمت بصورت هفتگی بر روی آنتن سیمای مرکز فارس خواهد رفت.

 وی در پایان اظهار امیدواری کرد: این برنامه بتواند با بهره گیری از ظرفیتهای مختلف موجود، اقوام و عشایر را به شایستگی در حوزه‌های مختلف معرفی کند.

تصاویر

امتیاز شما