امروز جمعه  ۱۱ فروردين ۱۴۰۲

تدارک گسترده شبکه جهان بین در چهل و چهارمین بهار انقلاب

مشاهده ۱۲۹
۱۴۰۱/۱۱/۰۹- ۰۹:۱۳

صداوسیمای چهارمحال و بختیاری برای گرامیداشت دهه فجر 1401 و چهل و چهارمین بهار انقلاب اسلامی، برنامه‌های متنوعی تهیه و تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیما با ویژه برنامه‌های «روایت انقلاب»، «جشن انقلاب»، «ایران استوار» و «حماسه پیروزی»،  ایام الله دهه فجر را گرامی می دارد.

«ایران استوار» به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش نیکبخت، اجرای وحید علیدادی و فخری قائدی هر شب ساعت 21 تا 22 روی آنتن می رود.

دعوت از کارشناسان، گروه سرود، خوانندگان استانی، گزارش های مردمی، نمایش های طنز با بازی مهدی رزازی، موسیقی و تصویر ویژه دهه فجر، پیامک های مردمی از بخش های این برنامه است.

«جشن انقلاب» در تاریخ بیستم بهمن ماه به مدت 90 دقیقه، جشن و سرور مردمی در شرکت فولاد سفید دشت را به تصویر می‌کشد که این برنامه از ساعت 20:30 روی آنتن خواهد رفت.

«روایت انقلاب» به تهیه کنندگی و کارگردانی بیژن علی بابایی به تعداد 5 برنامه 45 دقیقه ای با حضور کارشناسان و دانش آموزان، از دوران انقلاب و خاطرات آن روزها با دهه هشتادی‌ها سخن می‌گوید که ساعت 18 روی آنتن می رود.

«حماسه پیروزی» هم ویژه راهپیمایی 22 بهمن ماه از ساعت 9 صبح با پخش گزارش های مردمی، خوانندگان استانی و پخش راهپیمایی مردم استان، به مدت 180 دقیقه، حماسه و حضور ملت غیور استان را به تصویر خواهد کشید.

برنامه‌های «فصل نقره ای»، «چشم انداز» و «در شهر» هم به این مناسبت ملی و تاریخی خواهند پرداخت.

گزارش، نماهنگ، گپ و گفت با نوجوانان، گفت و گوی کارشناسی و گزارش از دستاوردهای انقلاب اسلامی و جشن‌های دهه فجر در استان، از بخش های مختلف این برنامه‌هاست.

معاونت صدا با پنج برنامه «صبح پیروزی»، «زنگ انقلاب»، «جشن انقلاب»، «4457» و «ویژه راهپیمایی 22 بهمن»، روزهای سراسر خاطره و عشق به وطن را پاس می دارد.

«صبح پیروزی» به تهیه کنندگی سیده مریم رضوی و زهرا اردستانی، گویندگی شهلا جمشیدیان و آرزو بلالی، گزارشگری علیرضا فیاض، نویسندگی زهرا احمدی، کبری حیدری و مرضیه زمانی، هر روز از ساعت 7 تا 8 صبح روی آنتن می رود.

روزشمار انقلاب، عناوین روزنامه‌های بهمن سال ۵۷، ارتباط با مدیران کل ادارات و ارائه دستاوردهای فجر، گزارش و بیان خاطرات سال ۵۷، تلفن و پیامک، موسیقی و ترانه از بخش های مختلف این برنامه رادیویی است.

«زنگ انقلاب» ویژه نوجوانان، به تهیه کنندگی زهرا اردستانی، گویندگی ساغر جعفری و ماهان نریمانی، گزارشگری فاطمه رفیعی، نویسندگی ندا پولادآبادی و نادیا شاهرخ، هر روز از ساعت 16:15 تا 16:30 پخش می‌شود.

معرفی کتاب ها و تارنما درباره انقلاب، بیان خاطرات دوران انقلاب از زبان مبارزین برای نوجوانان، موسیقی و ترانه و بسته‌های صوتی از بخش های متنوع برنامه «زنگ انقلاب» هستند.

«جشن انقلاب» به تهیه کنندگی لیلا بابایی و مهشید موسویان، گویندگی فرزین مظفری و زهرا اسماعیلی، گزارشگری مجید عالی پور و حسین سلحشوری، نویسندگی زهرا احمدی، کبری حیدری، فریبا بت شکن و مهشید موسویان، در دهه مبارک فجر از ساعت 16:30 تا 18 تقدیم شنوندگان می‌شود.

معرفی کتاب‌های ویژه حوادث انقلاب به صورت نمایشی، مصاحبه با فعالان انقلاب، ارائه گزارش از اماکن مطرح در دوران انقلاب، شخصیت‌های انقلابی یا رویدادهای خاص در شهرستان‌های ده گانه استان توسط خبرنگاران آزاد، گفتگوی طنز و شاد بی‌بی‌صنوبر و مش عیدی با خواننده‌های استان و پخش ترانه‌های مرتبط با ایران یا انقلاب از همان خواننده، نواهنگ و پخش سرودهای خاطره‌انگیز انقلابی، معرفی فیلم‌های ساخته شده درباره انقلاب و پخش دیالوگ‌های ماندگار، پیامک و تلفن، موسیقی‌های باکلام و بی‌کلام و آنونس های انقلابی، از بخش های بسیار متنوع و شنیدنی ویژه برنامه «جشن انقلاب» هستند.

ویژه برنامه «4457» هم با مشارکت مراکز استان‌ها، تهیه و از رادیو انقلاب تقدیم شنوندگان و هموطنان گرامی می‌شود.

این برنامه در روز 8 بهمن ماه به تهیه کنندگی فاطمه دهقانی و گویندگی مریم خلجی از استان چهارمحال و بختیاری و ساعت 20 تا 20:55 دقیقه روی آنتن می رود.

سخنان برجسته امام راحل و رهبر معظم انقلاب، روزشمار وقایع مهم بهمن 57 استان، معرفی یکی از دستاوردهای علمی و فرهنگی در استان، معرفی فیلم و آثار فرهنگی و هنری با موضوع انقلاب اسلامی ویژه استان، معرفی شاعر و نویسنده برجسته استانی، ترانه و موسیقی‌های انقلابی، تلفن و پیامک های مردمی، آنونس، معرفی یک بانوی نخبه در استان و همچنین معرفی یکی از روستاهای شاخص استان، از بخش های متنوع این برنامه است.

ویژه برنامه 22 بهمن هم از ساعت 8:30 تا 11:30 روی آنتن می رود.

تهیه گزارش های تولیدی خبری با موضوع نقش مردم استان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همچنین خدمات ارزشمند انقلاب در پیشرفت و توسعه استان برای پخش از بخش های محلی رادیویی و تلویزیونی مرکز و ارسال به تهران، تهیه مستند ویژه خبری با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان، حضور مسئولان استانی در بخش های خبری برای تشریح دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی، پوشش مراسم، برنامه‌ها و جشن‌های مردمی دهه فجر در مناطق مختلف شهری و روستایی استان، انعکاس راهپیمایی 22 بهمن با استفاده از ظرفیت گروه‌های خبری مرکز و خبرنگاران آزاد برای پوشش راهپیمایی نقاط مختلف استان به ویژه روستاها، تهیه و تنظیم خبر مکتوب و انتشار در سایت خبرگزاری صدا و سیما، انتشار و بارگذاری محتواهای تولیدی در شبکه‌های اجتماعی، کانال و پیام رسان‌ها از برنامه‌های ویژه و گسترده معاونت خبر در بزرگداشت دهه فجر امسال است.

تولید 4 ویدئو، 2 گزارش، 2 استوری موشن، 3 رئال موشن، 2 ویدئوکست، 2 پادکست، 12 عکس نوشته و پوستر، 24 خبر متنی، 48 مورد پیوست مکملی خبر و سیما و انتشار محتواهای تولیدی و تأمینی در سایت مرکز و بسترهای مختلف فضای مجازی مرکز و استان هم از تولیدات و انتشارات معاونت فضای مجازی صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری در روزهای جشن و سرور دهه مبارک فجر است.

امتیاز شما