امروز شنبه  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
نقش امید در زندگی انسان خردمند؛
نقش امید در زندگی انسان خردمند؛

کارشناس مذهبی: «انسان کامل آینه تمام نمای خداوند است»

مشاهده ۲۱۸
۱۴۰۲/۰۱/۰۵- ۱۴:۲۷
تعداد بازدید:218

علی سرلک، کارشناس مذهبی روز جمعه چهارم فروردین ماه در برنامه سفره نور حضور پیدا کرد تا با مجری به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه از مسائل مذهبی صحبت کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علی سرلک گفت: انسان به این دنیا آمده است تا شبیه خدا شود. به تعبیری انسان کامل، آیینه تمام نمای خداوند متعال است. ما تنها موجودی هستیم که می‌توانیم آیت‌الله العظمی‌شویم. ما باید تبدیل به آیینه‌ای شویم که نور خداوند را بازتاب می‌دهد و این والاترین هدف از خلقت ماست.

وی افزود: با توجه به این هدف والا و برای حرکت در مسیر  بندگی لازم است که زنجیره بدی‌ها را با عفو و گذشت قطع کنیم و به تعبیری معدل خوبی‌ها را در این دنیا بالا ببریم. لذا ما باید همیشه گذشت داشته باشیم مگر در مواقعی که بخشش و ترحم موجب خطرناک‌تر شدن آتش بدی شود.

سرلک اظهار داشت: باید همواره این نکته را در نظر داشته باشیم که بخشش از سمت خداوند شامل حال همگان خواهد شد ولی این به معنای آن نیست که بتوانیم هر عمل زشت و ناپسندی را انجام داده و توقع بخشش داشته باشیم. اگر هر گناه و معصیتی را انجام دهیم و بخواهیم که از سوی خداوند بخشوده شویم، این به نوعی یک توقع گستاخانه است.

وی اضافه کرد: امید، عاقلانه‌ترین تصمیم یک انسان هوشمند بوده و ناامیدی و یاس حرکت در مسیر شکست است. انسان خردمند کسی است که در برابر ناامیدی می‌ایستد و قاطعانه با آن نه می‌گوید. لذا هیچگاه نباید ناامید شویم یا ناامیدی را به دیگران انتقال دهیم.

سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم است که هرشب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.
 

امتیاز شما