امروز دوشنبه  ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
تأکید رئیس رسانه ملی در اختتامیه جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک:
تأکید رئیس رسانه ملی در اختتامیه جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک:

ثبت پیشرفت‌ها و افتخارات ملی از رسالت‌های مستند است

مشاهده ۵۱۶
۱۴۰۲/۰۲/۱۹- ۱۴:۰۱
تعداد بازدید:516

رئیس سازمان صداوسیما در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، با تأکید بر رسالت ثبت ابعاد گوناگون افتخارات ملی در آینه مستندهای تولیدی، پیشنهاد کرد جایزه ویژه «پیشرفت» به جوایز این جشنواره در دوره‌های بعدی افزوده شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی با بیان اینکه خودِ رادیو به تنهایی یک موضوع برای ساخت مستندهای فراوان است و بسیاری از لحظات شیرین معاصر را با رادیو تجربه کرده‌ایم، یادآور شد: کار رسانه، رساندن، نمایش دادن و به سمع رساندن است. اگر رسانه کارش نمایش دادن باشد، مستند یعنی عمیق دیدن و عمیق نمایش دادن. اگر مستند، رادیویی باشد کارش سخت‌تر است چون باید عمق روایت را بدون تصویر برای شنوندگان نمایش دهد.
وی افزود: همانطور که می‌دانیم کار رادیو از کار تلویزیون سخت‌تر است. پس ساخت مستند رادیویی از مستند تلویزیونی سخت‌تر است چون باید بدون تصویر حرفش را در ذهن مخاطبان بنشاند.
رئیس رسانه ملی با اشاره به حضور پررنگ تولیدات مراکز استان‌ها در این جشنواره اظهار کرد: در ادامه باید بگویم اگر کار تولید مستند رادیویی سخت‌تر از تولید مستند تلویزیونی است، کار ساخت مستند در مراکز استان‌ها از تولید در تهران دشوارتر است.
جبلی با تاکید بر لزوم ساخت مستندهای بیشتر درباره چهره‌هایی چون سردار علی فضلی و سردار شهید احمد کاظمی‌گفت: رشادت‌های فرزندان ایران و پیشرفت‌هایی که در بیش از چهار دهه از انقلاب رخ داده، موضوعاتی برای مستندسازی هستند. پیشنهاد می‌دهم یک جایزه ویژه پیشرفت در جشنواره مستند رادیویی در نظر گرفته شود. باید به نسل جوان افتخارات را نشان دهیم تا به آینده امیدوار باشند. یکی از وظایف تاریخی مستند به تصویر کشیدن پیشرفت‌های بزرگ است. تاریخ معاصر ما، تاریخ پر افتخار ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تاریخ پر عبرت ما قبل از انقلاب باید بیان شود. باید بیان شود که در فضای آزادی و استقلال از چه نعمت‌هایی برخورداریم.
رئیس سازمان صداوسیما با معرفی کتاب «مشروطه‌شناسی» نوشته موسی نجفی، تصریح کرد: ثبت تاریخ در قالب مستند از جمله رسالت‌های سنگین مستندسازان و هنرمندان است. امیدواریم رسانه ملی آینه‌ای برای ثبت، انعکاس و به یادگار گذاشتن افتخارات برای نسل آینده باشد.

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک، دوشنبه شب ۱۸ اردیبهشت، با حضور پیمان جبلی رئیس سازمان صدا وسیما، وحید جلیلی قائم مقام ریاست سازمان، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی، جمعی از معاونین، مدیران و مسئولین سازمان و جمع کثیری از اهالی رادیو، با تقدیر و قدردانی از برگزیدگان آثار برتر مستند رادیویی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. در این مراسم از ۴۴ اثر منتخب هیات داوران در بخش مردمی، مشاغل، مستندنگاری، بخش مستمر، بخش ویژه، بخش ساختاری و بخش اصلی تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

خبر اعلام برگزیدگان دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواک را اینجا ببینید.

آلبوم تصاویر خبر را اینجا ببینید.

امتیاز شما