امروز شنبه  ۲۵ شهريور ۱۴۰۲
همزمان با فرا رسیدن سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی؛
همزمان با فرا رسیدن سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی؛

گفت و گوی کانال اردوی شبکه سحر با شیفتگان حضرت امام خمینی (ره)

مشاهده ۳۰۲
۱۴۰۲/۰۳/۱۳- ۱۷:۱۱
تعداد بازدید:302

کانال اردوی شبکه سحر همزمان با فرا رسیدن سالگرد رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به سراغ شیفتگان آن امام همام در خارج از مرزهای ایران رفته و دلبستگی و شیفتگی این اشخاص را نسبت به امام خمینی (ره) از زبان خودشان به اشتراک گذاشته است.

 به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، شخصیت هایی همچون رضوی، رئیس دانشکده از پاکستان، علامه حسنین گردیزی، رئیس اتحاد علماء اهل بیت(ع) پاکستان و صغری حبیب فعال اجتماعی از پاکستان، نظرات خود را در مصاحبه با شبکه سحر در خصوص شخصیت والای امام خمینی (ره) اینگونه بیان کردند:

رضوی رئیس دانشکده از پاکستان:

حضرت امام خمینی (ره) شخصیت نوگرای عصر حاضر هستند که تعبیری از اسلام ارائه داده اند که برای نجات انسان مهم است. یعنی ایشان زمانی آمدند که مردم از دین دور شده بودند و دین را چیزی می دانستند که با جامعه و زندگی ارتباطی ندارد. ولی امام خمینی(ره) نه تنها به صورت تبلیغی و نظری این نظریه را مردود کردند بلکه به طور عملی هم آنرا به اجرا در آوردند.

وی افزود: در پشت پرده ی تمام اینها خود شخصیت امام خمینی(ره) هم خیلی اهمیت دارد. یعنی تاثیر و نفوذ ایشان به دلیل داشتن شخصیت الهی را در جامعه می‌بینیم. این تاثیر ایشان نه فقط در ایران بلکه در جوامع دیگر نیز قابل مشاهده است. اگر در دنیا نهضتی را می‌بینیم که علیه ظلم به پا خواسته و علیه ظلم تلاش و کوشش می‌کند حتما اثری از نهضت امام خمینی (ره) گرفته و این یک شاهکار بزرگ است که یک نفر می تواند شخصیت بارزی از خود ارائه کند همانطور که شخصیت و کردار پیامبر(ص) ما توانست بر جامعه تاثیر بگذارد چرا که شخصیت ایشان نیز متصل و الهام گرفته از شخصیت پیامبر(ص) است.

علامه حسنین گردیزی  رئیس اتحاد علماء اهل بیت (ع)پاکستان:

امام خمینی (ره) شخصیت بزرگی در تاریخ بخصوص تاریخ اسلام هست که بعد از ائمه معصومین(ع) شخصیت ایشان بی بدیل یا کم نظیر است و شخصیت هایی چون شخصیت امام خمینی (ره) را خیلی کم در تاریخ اسلام می‌بینیم که  اینگونه تمام دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است و با گذشت زمان تاثیر آن بیشتر به چشم می خورد. ما همین الان هم یعنی در اوضاع کنونی پاکستان هم تاثیر ایشان را حس می‌کنیم یعنی همین الان هم هر کس بخواهد شخصیت انقلابی از خود ارائه کند مردم او را به امام خمینی (ره) تشبیه می‌کنند و ایشان را به یاد می آورند. خصوصا طبقه ی مظلوم و ضعیف جامعه، تاثیر امام خمینی (ره) بر این طبقه از جامعه بسیار زیاد است و امروز طبقه ی ضعیف جامعه که جلوی ظلم ایستاده اند این جرات از تاثیرات تفکر ایشان است .

صغری حبیب فعال اجتماعی از پاکستان:

ما در زندگی با برکت امام خمینی (ره) می توانیم پیام آزادگی را که در انقلاب اسلامی‌برای تمام آزادی خواهان صادر کرد ببینیم. امام خمینی (ره) برای تمام مظلومان سراسر جهان پیام و ندای یاری می دادند . مثلا برای مردم کشمیر، برای مردم فلسطین و همینطور برای تمام کشورهای اسلامی‌که حکومت زور بر آنها حکمرانی می‌کرد نظریه ولایت یا نظریه حکومت اسلامی یا برای تمام جوامع بشری پیام و نظریه نجات را ارائه کرده اند و این نظریه برای تمام مظلومان مفید فایده واقع شده و برابر زور ایستاده اند و ایستادگی می‌کنند. https://sahartv.ir/

 

 

 

 

امتیاز شما