امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

سالروز شهادت امام رضا(ع) در رادیو ایران

مشاهده ۵۲۸
۱۴۰۲/۰۶/۲۱- ۰۸:۵۵

رادیو ایران در آستانه سالروز شهادت علی بن موسی الرضا(ع) امام رئوف ویژه برنامه‌های مختلفی را تقدیم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  در رادیو ایران ویژه برنامه‌های مختلفی همچون «دیباج، خانه دوست اینجاست، خورشیدنامه، راه شب،  از مدینه به مرو، سلام صبح بخیر، حرفی از نام تو، به نام عشق، روایت رهایی، به افق نور، باغ ارغوان، قهرمان بردباری وصبوری، یک دو صدا» را به شرح زیر  برای پخش تدارک دیده شده است .

 «دیباج» برنامه مشاعره‌ای از اشعار آیینی مرتبط با شهادت امام رضا(ع) است که 24 و 25 شهریور که به تهیه کنندگی زینب برومند و اجرای فاطمه مینا خانی ساعت 17:45 تقدیم می‌شود.

 «خانه دوست اینجاست» با تمرکز بر سبک زندگی امام مهر و عطوفت امام رضا(ع) به تهیه کنندگی زینب برومند و با اجرای  مهرناز فقیهی در همان تاریخ 24 و 25 شهریور روانه آنتن می‌شود.

 «خورشیدنامه» ویژه برنامه دیگری است که با تاسی از ویژگی انیس‌النفوس بودن حضرت رضا(ع) و با حضور حجت الاسلام حمید وحیدی، به تهیه کنندگی عبدالله علایی و اجرای آرش احمدی از مشهد الرضا ساعت 22:00 تقدیم علاقه مندان می‌شود.

 «راه شب» بامداد شنبه 25 شهریور همزمان با سالروز شهادت امام مهربانی امام رضا(ع) به تهیه کنندگی وحید بیات و اجرای میثم نیک نام نیز به این مناسبت می‌پردازد.

 «از مدینه به مرو» ویژه برنامه شهادت امام رضا(ع) در خصوص سفر تاریخی امام رضا(ع) از مدینه به مرو است که ساعت 05:15 بامداد در سالروز شهادت امام رضا(ع) پخش می‌شود.

 «سلام صبح بخیر» که از شنبه تا پنج شنبه از رادیو ایران پخش می‌شود و به موضوعات مختلف می‌پردازد در سالروز شهادت امام هشتم با پخش گزارش از مشهد دل ها را روانه بارگاه مقدس امام رضا(ع) می‌کند. «سلام صبح بخیر» این هفته به تهیه کنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی ساعت 6:15 تقدیم مخاطبان رادیو ایران می‌شود.

 «حرفی از نام تو» مستند گزارشی است که با خادمین افتخاری حرم امام رضا(ع) گفت و گو می‌کند و ساعت 8:30  پخش خواهد شد.

 «به نام عشق» ویژه برنامه ای برای این روز است که گروه معارف و تاریخ با محوریت سبک زندگی امام رضا (ع)تقدیم می‌کند.این برنامه به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت 9:00 روانه آنتن می‌شود.

 «روایت رهایی» نیز با محوریت آخرین روز از ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) ساعت ۱۱:۰۰ پخش می‌شود.

 «به  افق نور» روز شنبه 25 شهریور نیز نگاهی به سیره امام رضا(ع) دارد،که  ساعت 11:40 پخش می‌شود.

 «باغ ارغوان» با نگاهی مذهبی مداحی‌ها و نوحه‌های مناسب آخرین روز ماه صفر و ویژه شهادت امام رضا(ع) را به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و با اجرای مریم نشیبا ساعت ۱۵:۰۰ تقدیم می‌کند.

 «قهرمان بردباری و استواری» سوگواره ای دیگری است که در همان روز شنبه ساعت 15:30 پخش می‌شود.

 و «یک دوصدا» ویژه ی ایام محرم و صفر یادمان تعزیه خوان فقید علا الدین قاسمی است که ساعت ۱۷:۳۰ به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان و اجرای حامد نجم الهدی پخش می‌شود.

 رادیو ایران پیشاپیش شهادت جانسوز امام رضا(ع) را تسلیت می‌گوید.

امتیاز شما