امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
پیام تسلیت رئیس صداوسیما به مناسبت درگذشت ابراهیم کیهانی؛
پیام تسلیت رئیس صداوسیما به مناسبت درگذشت ابراهیم کیهانی؛

عروج آسمانی همراه شهید آوینی

مشاهده ۸۲۳
۱۴۰۲/۰۶/۳۱- ۱۸:۰۳
تعداد بازدید:823

در پی درگذشت ابراهیم کیهانی، تهیه کننده و کارگردان و مدیر اسبق گروه‌های جنگ و جهاد تلویزیون، رئیس رسانه ملی در پیامی فقدان وی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی متن پیام بدین شرح است:

«انالله و اناالیه راجعون
رسانه ملی بار دیگر یکی از چهره‌های مومن و انقلابی خود را از دست داد. مرحوم ابراهیم کیهانی در ابتدای انقلاب با تاسیس گروه تلویزیونی جهاد، انعکاس دهنده فعالیت های جهاد سازندگی در مناطق محروم در صداوسیما بود و در زمان دفاع مقدس کنار سید شهیدان اهل قلم، مرتضی آوینی، نقشی مهم در ساخت مجموعه ارزشمند روایت فتح داشت. مرحوم کیهانی بعد از پایان جنگ نیز با جمع آوری آرشیو پراکنده روزهای دفاع مقدس، کاری سترگ انجام داد. فقدان وی با چنین عقبه و همتی، خلائی بزرگ برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است. درگذشت این همکار خدوم و متعهد را به خانواده، دوستان و همکاران وی تسلیت می‌گویم. انشالله او که در آستانه هفته دفاع مقدس عروجی آسمانی داشت با همرزمان شهیدش محشور شود.
پیمان جبلی
 رئیس سازمان صداوسیما»

ابراهیم کیهانی در 77 سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان درگذشت. وی مدیریت گروه جنگ، مدیریت لابراتور صدا و سیما، تهیه‌کنندگی برنامه‌های «روایت فتح» شهید آوینی، برنامه‌های تلویزیونی جهاد سازندگی را در رسانه ملی برعهده داشت. تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی «روزهای آتش»، «قطعه‌ای از بهشت»، «بهترین سال های زندگی»، «آبی به رنگ گلدسته‌ها»، «آری اینچنین بود برادر»، «میعاد با ابراهیم در گلستانه» و «ما هنوز زنده‌ایم» از جمله آثار مهم اوست.

امتیاز شما