امروز دوشنبه  ۲۰ آذر ۱۴۰۲
رئیس رسانه ملی در رویداد ملی «رحما»ی سیستان‌وبلوچستان:
رئیس رسانه ملی در رویداد ملی «رحما»ی سیستان‌وبلوچستان:

هنر شایسته‌ترین قاب برای نمایش شکوه وحدت اسلامی است

مشاهده ۷۰۹
۱۴۰۲/۰۷/۰۵- ۲۰:۳۲
تعداد بازدید:709

رئیس رسانه ملی با تأکید بر اینکه سیستان‌و‌بلوچستان تابلوی زیبای وحدت عملی است، هنر را شایسته‌ترین قاب برای نمایش این شکوه دانست.

به‌گزارش روابط‌عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما که مهمان ویژه رویداد ملی «رحما»ی حوزه هنری استان در دانشگاه زاهدان بود، ضمن تبریک ایام هفته وحدت، در سخنانی با بیان جایگاه رفیع استان سیستان‌وبلوچستان در تاریخ و تمدن و فرهنگ کهن و غنی ایران، گفت: اعتقاد ما این است کارهای هنری برای شناساندن این سرزمین و گنجینه‌های هنری و سرمایه عظیم مردمش صدبرابر هم شود، جا دارد.
وی اقدام حوزه هنری استان سیستان‌وبلوچستان در جهت برگزاری این رویداد، با هدف معرفی زاهدان به‌عنوان «پایتخت وحدت اسلامی» در کشورمان را ستود و افزود: رویداد مبارک جشنواره «رحما» نیز در همین راستا و نمایش تصویر تابلوی زیبای «رحماء بینهم»، رویدادی زیبا و متبرک به کلام حق است، شکوه و‌ جلالی که در قامت وحدت و اتحاد و مهربانی مردم این استان نمایان است.
جبلی تصریح کرد: این مردم شریف در عمل، چنین تصویری از خودشان نمودار کردند و حالا ما به‌عنوان رسانه ملی و  نیز هنرمندان تجسمی‌شرکت‌کننده در این رویداد، باید با قلم و دوربین این واقعیت را تثبیت کنیم و نمایش بدهیم.
هم‌زمان با هفته وحدت، همایش «رُحَما» با هدف معرفی زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی در ایران با حضور جمعی از هنرمندان گرافیست مطرح کشوری برگزار می‌شود.

امتیاز شما