امروز شنبه  ۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
کارشناس مسائل سیاسی:
کارشناس مسائل سیاسی:

التقاط و خشونت دو عنصر سازمان منافقین

مشاهده ۱۳۸
۱۴۰۲/۰۹/۱۴- ۱۰:۲۰
تعداد بازدید:138

یعقوب توکلی به التقاط و خشونت به‌عنوان دو عنصر سازمان منافقین در دهه ۶۰ اشاره و بیان کرد: همیشه به دنبال فکر التقاطی، خشونت وجود دارد زیرا ذهن بر اساس اصول درست استوار نیست و از هر فرصتی برای خشونت استفاده می‌کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه «بدون خط‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص تورقی بر جنایات داعشی‌های دهه ۶۰ با یعقوب توکلی کارشناس مسائل سیاسی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

یعقوب توکلی با بیان اینکه سران سازمان مجاهدین خلق به کمتر از همه چیز ملت ایران راضی نبودند، گفت: آنها با استفاده از الگوهایی که در مدل‌های فرقه‌سازی وجود داشت، سازمان را تبدیل به یک فرقه کردند و افراد مجبور بودند به طرز وحشتناکی از مرکزیت سازمان اطلاعات کنند.

وی به التقاط و خشونت به‌عنوان دو عنصر سازمان منافقین در دهه ۶۰ اشاره و بیان کرد: همیشه به دنبال فکر التقاطی، خشونت وجود دارد زیرا ذهن بر اساس اصول درست استوار نیست و در هر فرصتی برای خود بهانه‌ای می‌تراشد و به خشونت روی می‌آورد. در دهه ۶۰ شاهد قتل زیادی از مردم بودیم و آنها این کار با چنین توجیه می‌کردند که می‌خواهیم شاخ و برگ نظام را بزنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی به جنایاتی که توسط سازمان مجاهدین انجام شد اشاره و اظهار کرد: انفجارهای وحشتناکی در ایران اتفاق افتاد که از جمله آنها ماجرای هفت‌تیر، میدان امام خمینی و آتش‌زدن اتوبوس‌ها است. اقداماتی که آنها انجام دادند حتی معنای جنگ داخلی هم ندارد و در واقع کشتار یک‌طرفه مردم بی‌گناه بود.

وی از تغییر ایدئولوژیک سازمان مجاهدین گفت و بیان کرد: کسانی که ادعای تقابل با امپریالیسم داشتند در خدمت یکی از بدترین و پلیدترین دشمنان ایران یعنی صدام قرار گرفتند درحالی‌که پشت سر صدام هم آمریکا قرار داشت که حزب بعث را تجهیز می‌کردند. اعضای سازمان منافقین تبدیل به دیدبان توپخانه و موشک‌های دشمن شدند.

توکلی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه روند خشونت علیه مردم توسط منافقین در طول ۴۳ سال گذشته ادامه پیدا کرده است، گفت: کسانی که در ابتدای انقلاب در این سازمان حضور داشتند از بهره هوشی خوبی برخوردار بودند و در واقع آدم‌های زیرک و زرنگی بودند اما علی رغم این موضوع در خدمت بیگانگان قرار گرفتند زیرا مسعود رجوی از این افراد موجودی بی اراده درست کردند که حاضر هستند برای میل او، برادران و مردم خود را بکشند.

این کارشناس مسائل سیاسی از هم پیمان شدن منافقین با رژیم صهیونیستی گفت و بیان کرد: جریانی که عمری شعار علیه سرمایه‌داری داده است با زشت‌ترین بخش سرمایه‌داری جهانی در راستای به‌زانودرآوردن اراده ملت ایران همکاری می‌کند.

امتیاز شما