امروز يك شنبه  ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

پوشش رسانه ای همایش کشوری «دل عالم» در کرمان از شبکه استانی

مشاهده ۱۱۰
۱۴۰۲/۰۹/۱۸- ۱۳:۰۱

هفتمین همایش کشوری دل عالم، با محور خانواده و جوانی جمعیت، با حضور انیسه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، و بیش از ۱۰۰ نفر از شاعران سراسر کشور در تالار فرهنگ و هنر شهر کرمان برگزار و از شبکه استانی پخش شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،  در هفتمین همایش کشوری «دل عالم» که به همت دانشگاه علوم پزشکی کرمان و با محوریت خانواده و جوانی جمعیت، برگزار شد انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و بیش از ۱۰۰ نفر از شاعران سراسر کشور در تالار فرهنگ و هنر شهر کرمان حضور داشتند.

در این جشنواره ۲۱۲ قطعه شعر از سراسر کشور ارسال شد که ۲۲ قطعه شعر به عنوان اشعار برگزیده انتخاب و از شاعران آنها قدردانی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این همایش گفت: بحث شعر و سلامت با یکدیگر عجین هستند به طوری که حکیم ابن سینا نیز به تاثیر شعر در سلامت اشاره کرده است. وحیدرضا برهانی نژاد درباره جمعیت، افزود: در این زمینه اوضاع کشور مساعد نیست و ما به این مسئله از دیدگاه هنر وارد شدیم که ابزار قوی و تاثیر گذار در جامعه است و در این زمینه علاوه بر این جشنواره شعر، جشنواره عکس و نقاشی نیز در آینده نیز برگزار خواهد شد.

وی پیشنهاد کرد دبیرخانه دائمی این جشنواره در کرمان راه اندازی شده و با موضوعات مختلف سلامت که در راس آن جوانی جمعیت قرار دارد، به طور مداوم و سالانه چنین همایش های برگزار کند.

 

امتیاز شما