امروز شنبه  ۲۵ فروردين ۱۴۰۳

قرعه کشی 26 مناظره انتخاباتی کهگیلویه و بویراحمد در شبکه دنا

مشاهده ۴۱۲
۱۴۰۲/۱۱/۲۱- ۰۷:۱۳

مراسم قرعه کشی 26 مناظره تلویزیونی سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد در صداوسیمای این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، 16 نامزد انتخاباتی حوزه بویراحمد، دنا و مارگون در 10 مناظره، 12 نامزد انتخاباتی حوزه گچساران و باشت در 6 مناظره و 15 نامزد انتخاباتی حوزه انتخاباتی کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی هم در 10 مناظره 6 نفره برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و آرای خود را به مخاطبان کانال های انتخاباتی ارائه می‌کنند.

آقای امیر رئوف با بیان اینکه قرعه کشی زمان و جایگاه نامزدها در مناظره‌ها با حضور نامزدها و یا نمایندگان نامزدها و دبیر ستاد انتخابات و دبیر کمیته تبلیغات هیات اجرایی انتخابات استان برگزار شد؛ یادآور شد: هر برنامه مناظره به مدت 120 دقیقه است که در فرصت قانونی یک هفته ای تبلیغات، به تفکیک از سه کانال انتخاباتی این استان پخش می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر مناظره دارای 4 بخش است که مناظره کنندگان به سئوالاتی درخصوص جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مسائل مهم هر حوزه انتخابیه پاسخ داده و ضمن بیان دیدگاه‌های خود به نقد دیدگاه‌های سایر نامزدهای حاضر در مناظره می‌پردازند.

وی با یادآوری اینکه مناظره‌ها به صورت ضبطی است؛ ادامه داد: این مناظره‌ها که بیشتر به صورت 6 نفره طراحی شده است از 23 تا 30 بهمن در صدا و سیمای استان ضبط می‌شود و به صورت تقریبی هر نامزد در هر مناظره 20 دقیقه فرصت پاسخ به سئوالات طرح شده در مناظره را می یابد.

آقای رئوف فرصت مناظره‌های انتخاباتی را از ابتکارات رسانه ملی در اجرای ماده 81 قانون جدید انتخابات خواند و گفت: رسانه ملی در اقدامی جهادی با راه اندازی 200 کانال انتخاباتی ظرفیتی برای اجرای این قانون ایجاد کرد و علاوه بر ایجاد فرصت برای پخش تولیدات 20 دقیقه ای از نامزدها، فرصتی هم برای مناظره‌های انتخاباتی فراهم کرد.

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد افراد حاضر در مناظره بر مبنای ثبت‌نام نامزدهایی است که قبلا اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از امکان مناظرات و تبلیغات تلویزیونی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: مناظره‌های انتخاباتی به انتخاب بهتر مردم کمک می‌کند و مردم می‌توانند دیدگاه‌های مختلف نامزدها برای رفع دغدغه‌هایشان را در این مناظرات ببینند و نسبت به توانمندی نامزدهای انتخاباتی قضاوت کنند.

آقای رئوف همچنین به نحوه طراحی سئوالات از نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از 10 روز پیش رسانه ملی با راه اندازی پویشی از مردم دعوت کرد که سئوالات خود از نامزدهای انتخاباتی را طرح کنند که پیام های دریافتی از مردم و دغدغه جمعی از نخبگان استان در کمیته ای مطرح شد و بر این مبنا سئوالات مناظره‌ها طراحی شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد از نامزدها خواست در مناظره‌ها اخلاق را بیش از پیش رعایت کنند و پایبندی خود به قانون را به نمایش بگذارند.

مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی‌با حضور و نظارت نمایندگان هیات های اجرایی، نظارت و دادگستری استان ضبط می‌شود.   

امتیاز شما