امروز يك شنبه  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

نسخه آزمایشی

قدس؛ آرمانی که فراموش نمی‌شود

مشاهده ۲۱۰۶
۱۳۹۸/۰۳/۱۱- ۱۱:۵۰
معاون برون‌مرزی رسانه ملی در یادداشتی به اهمیت روز قدس و فتنه صهیونیست‌ها در طرح شوم معامله قرن پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، پیمان جبلی در این یادداشت که در هفته‌نامه صداوسیما منتشر شده است آورده‌است:

حالا که بیش از 7 دهه خونبار از اشغال فلسطین گذشته است، تجاوزگران به پهنه مادری ساکنان و اهالی اصلی این سرزمین، در پی آنند تا با همدستی و هدایت آمریکا و جناح عبری عربی، طرحی شوم را برای آینده مسئله فلسطین رقم بزنند. طرح شومی‌که «معامله قرن» نام گرفته است و شناخت ابعاد ویرانگر این طرح، هر چند در این مجال کوتاه، کمک خواهد کرد تا دلایل اهمیت مضاعف برگزاری با قوت راهپیمایی سراسری «روز قدس» امسال و انعکاس قوی رسانه‌ای آن روشن و واضح‌تر شود. «معامله قرن»، اما اصطلاحی سیاسی برای توافقی نه چندان روشن درباره چگونگی اداره اراضی تحت سکونت صهیونیست‌ها و مردمان اصیل فلسطین است. آنگونه که گفته می‌شود غرب و هم پیمانانش سهم بازیگران این نقشه جدید را هم مشخص کرده‌اند و قرار است  70 درصد حمایت مالی این طرح از سوی برخی کشورهای عربی تامین شود، آمریکا 20 درصد و اروپا نیز 10 درصد هزینه‌ها را بر عهده بگیرند.

هدف این طرح در نهایت تصمیم‌گیری برای روندی است که با انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به قدس و به پایتخت شناختن رسمی قدس از سوی آمریکا درخصوص رژیم‌صهیونیستی رسما آغاز شد و حالا قرار است در تیرماه در اجلاسی در منامه ساختار بندی شود. این اجلاس خواهد کوشید تا امتیازهایی فراتر از همه توافق‌ها و  قطعنامه‌های پیشین به سبد صهیونیستی سرازیر و به نوعی صلح و آشتی میان طرفین دعوای غائله فلسطین دست یابد. صلح و آشتی‌ای که طرف بازنده آن اعراب فلسطینی بوده و در نهایت آنان را از حق بازگشت به سرزمین مادری محروم می‌کند.

در چنین شرایطی است که در کنار اکثریت نزدیک به مطلق افکار عمومی جهان اسلام و مردم فلسطین و جبهه مقاومت در منطقه، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز صراحتا اعلام کردند: «راهپیمایی روز قدس امسال مهم‌تر است به خاطر این کارهای خیانت‌باری که بعضی از دنباله‌های آمریکا دارند در منطقه انجام می‌دهند برای جا انداختن «معامله‌قرن» که البتّه جا نخواهد افتاد و هرگز تحقّق هم پیدا نخواهد کرد؛ و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیّه هم شکست خواهند خورد. فرقشان با گذشته‌ها این است که حالا صریحاً می‌گویند که می‌خواهیم مسئله‌ فلسطین را کأن‌لم‌یکن کنیم و حذف کنیم از مسائل مطرح دنیا، که البتّه چنین کاری را نخواهند توانست و ناکام خواهند ماند.»

لذا بسیار روشن است که راهپیمایی‌های جمعه آخر ماه مبارک رمضان تا چه حد راهبردی و تعیین‌کننده بوده و در انعکاس صدای مظلومیت برگزارکنندگان هفتگی «جمعه‌های بازگشت» که مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگران را متجلی می‌کند، موثر واقع شده است و البته  این بار نیز تلاش مقدس رسانه‌ملی در نمایاندن  فریاد بغض‌آلود آزادگان جهان و اعتراض جهانی جامعه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان علیه ظلم آشکار اشغالگران فلسطین و حامیانش از طریق همه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی خود اعم از شبکه‌های داخلی و برون مرزی، مقتدر و تاثیرگذار به بار نشست و برگه درخشان دیگری به کارنامه رسانه انقلاب افزود. این توفیق بر همه هم سنگرانم در رسانه ملی گوارا باد.  به امید تحقق آرمان فلسطین بزرگ.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما